Başbakan'dan spor hastanesi müjdesi

Giriş Tarihi: 12.9.2013 19:16
Haliç Kongre Merkezinde gerçekleşen 15 şehir hastanesi projesinin imza töreninde Başbakan Erdoğan spor hastanesi müjdesi verdi.

Erdoğan, İstanbul İkitelli'de şehir hastanesinin yapılacağı bölgeye Futbol Federasyonu'nun bazı statlar yapacağını hatırlatarak, "Biz bu projenin içerisine bir spor hastanesi de ekleyelim" dedi.

Başbakan Erdoğan daha sonra arka tarafında bulunan eski milli futbolcu, AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür'e seslenerek, "Bunun takipçisi sen ol" dedi.

Tek tek bütün hastanelerin protokolleri Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile yüklenici firma yöneticileri arasında imzalanırken Erdoğan proje bedellerini düşürmek için pazarlık yaptı. Erdoğan projelerin tamamında "Bu kusüratları düzleyelim" diyerek fiyatlarda indirim yaptırdı.

Sıra Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nun bulunduğu bölgeye yapılacak İstanbulŞehir Hastanesi'ne geldiğinde Erdoğan'dan beklenmeyen bir sürpriz geldi. Proje bedelinin 2 Milyar 200 Türk Lira olarak kalmasını isteyen Erdoğan, projeye yeni bir ilavede bulundu.

HAKAN ŞÜKÜR NEREDE?

Erdoğan, "Biz bu projenin içerisine bir de Spor Hastanesi kuralım" dedi. İstanbul milletvekillerinin hazır bulunduğu imza töreninde Erdoğan Hakan Şükür nerde diye sordu? Şükür'ün "Burdayım Başbakanım" demesi üzerine Erdoğan arkasına dönerek, "Bu işin takipçisi sen olacaksın, Türk sporuna hediyeniz olacak ona göre" dedi. Protokol salondakilerin alkışları arasında imzalandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan spor hastanesi müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN