Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan'ın 11 yıllık hayali gerçek oldu

Giriş Tarihi: 13.9.2013 01:51 Güncelleme Tarihi: 13.9.2013 13:05
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 11 yıl önce şehir hastaneleri projesini hayal ettiğin söyledi.

Haliç Kongre Merkezi'nde 'Sağlık Bakanlığı Kamu-Özel İşbirliğiyle Gerçekleştirilecek Şehir Hastaneleri Projesi'nin tanıtım ve imza törenine katılan Başbakan Erdoğan, yaptıkları bazı yatırımların yargı tarafından engellendiği için geciktiğini ifade etti.

Erdoğan, "Bugün burada, 14 şehir hastanesinin, yani 24 bin 407 hasta yatağı kapasiteli 79 hastane ve bir halk sağlığı kurumunun inşasına aynı anda start veriyoruz. Bu 14 ilimizde kurulacak hastaneler, sadece bu şehirlerimize değil, çevrelerindeki diğer şehirlere de hizmet verecekler. Bizzat bunlara 'şehir hastanesi' adını vereceğiz''.

11 YIL ÖNCEKİ HAYALİMDİ

''Bunların bir işlevi olacak. Çevre şehirlere de bunlar hizmet verecek. Şimdi 14 ilimize şehir hastanesi inşa ediyoruz, ancak 24 ilimiz bundan istifade edecek. Kısacası bugün, sağlıkta yeni ve tarihi bir dönüşümü gerçekleştiriyoruz. Tıpkı kentsel dönüşümler gibi.

Bizlere ilkleri yapmak yaraşır. Biz ilklerle övündük. AK Parti iktidar olarak ilklerin temsilcisi olmuştur. Hastane kavramına yeni bir boyut kazandırıyoruz. Şehir hastaneleri projesi, esasen bu kardeşinizin 11 yıl önceki hayaliydi." diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'ın 11 yıllık hayali gerçek oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN