Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir'de fark iki puana kadar indi

MAK Danışmanlık Şirketi'nin ağustos ayında yaptığı yerel seçim anketine göre İstanbul'da AK Parti'nin oyu yüzde 45 iken, CHP'nin oyu yüzde 36. İstanbul'da iki siyasi parti arasındaki oy farkının yüzde 9 olduğunu gösteren ankete göre MHP ve BDP'nin ise yüzde 5'er oyu bulunuyor. Ankara'da ise AK Parti, CHP'den açık ara önde görünüyor. Buna göre, Ankara'da AK Parti'nin oy oranı yüzde 45, CHP'nin oy oranı yüzde 29 olurken, MHP yüzde 18, BDP ise yüzde 2 oy oranında yer alıyor. CHP'nin kalesi olarak nitelendirilen İzmir'de ise CHP, AK Parti'den yüzde 2 daha fazla oya sahip. İzmir'de CHP'nin oy oranı yüzde 45 iken AK Parti'nin yüzde 43, MHP'nin yüzde 7, BDP'nin oy oranı da yüzde 2. Ankete göre, halen belediye başkanı CHP'li olan Antalya'da AK Parti, CHP'yi yüzde 1'lik oy oranıyla geçmiş görünüyor. AK Parti'nin oy oranı 39, CHP yüzde 38, MHP yüzde 15 ve BDP'de yüzde 4 oy oranına sahip. İstanbul'da ankete katılanlar arasında oyunu AK Parti'ye vereceğini söyleyenlerin yüzde 35'i Binali Yıldırım'ı aday olarak görmek istediğini belirtiyor. İzmir'de ise AK Parti seçmeninin yüzde 57'lik bölümü Binali Yıldırım'ı aday olarak görmek istiyor. Ankara'da ise yine AK Parti seçmeninin yüzde 41'lik bölümü Melih Gökçek, yüzde 23 oranındaki seçmen ise tercihini Veysel Tiryaki'den yana koyuyor.

CHP'DE TEKİN TERCİHİ
İstanbul' da CHP'ye oy vereceğini belirtenlerden ise yüzde 34'ü tercihini Gürsel Tekin'den yana belirtiliyor. CHP seçmenin yüzde 31'i Mustafa Sarıgül'ü aday olarak görmek istediğini belirtirken İzmir'de yüzde 34 ile Aziz Kocaoğlu CHP seçmeninin ilk tercihi olarak dikkat çekiyor.

AK PARTİ'DE 'KADİR ABİ' ÖNDE
AK Parti'nin, yerel seçime yönelik araştırması, belediye başkanlarının 4 yıllık performanslarını da ortaya koydu. Bu araştırmaya göre AK Parti 29 büyükşehirde çok rahat. AK Parti'nin en başarılı belediye başkanları yüzde 80'in üzerinde destek alan Kayseri ve Konya oldu. Vatandaşın başarısız bulduğu iller ise Kırıkkale, Kütahya, Kahramanmaraş ve Erzurum olarak sıralandı. İstanbul'da Kadir Topbaş açık ara önde gidiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'de fark iki puana kadar indi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN