Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarihi başkentler KONEXPO 2013’te biraraya geldi

Giriş Tarihi: 17.9.2013 11:36 Güncelleme Tarihi: 17.9.2013 11:48

Konyalı Sanayici ve İş Adamları Derneği (KONSİAD) tarafından ikincisi gerçekleştirilen "KONEXPO 2013 Sanayi ve Kültür Etkinliği" bir ilki başararak tarihi başkentleri biraraya getirdi.

Sayısı yüzbinleri aşan ziyaretçisi ile renkli görüntülerin oluştuğu KONEXPO 2013 Sanayi ve Kültür Etkinliği'ni ziyaret ederek hemşehrileri ile biraraya gelen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na etkinliğe gelen misafirlerin ilgisi büyüktü.

KONSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Başçı'yı böyle önemli bir organizasyona imza attığı ve Türkiye'nin en önemli firmalarını fuara davet ettiği için tebrık eden Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu; "tarihi başkentlerimiz olan Konya, Edirne, Karaman ve İstanbul'un bu sene biraraya gelmesi çok önemli. Konya'da büyük bir potansiyel var. Bu tarz fuarlar bu potansiyelin ortaya çıkmasında büyük rol oynuyor. Bu noktada KONSİAD Başkanı Abdullah Başçı'yı tebrik ediyorum. Geçen yılda farklı bir fuar gerçekleşmişti. Bu yıl ki çok daha başarılı" dedi.

BAKAN MÜEZZİNOĞLU: ''KONYA'YA MUHTEŞEM BİR ŞEHİR HASTANESİ GELİYOR''

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu ise; ''KONSİAD Başkanı Abdullah Başçı ile AK Parti İl ve İlçe Başkanlığı dönemimizde beraber çalıştık. O dönemdeki başarılı çalışmalarını Konya için sürdürmeye devam ediyor. Tarihi başkentleri bu fuarın çatısı altında toplamak önemli bir fikir. Umarım seneye Bursa ve Ankara'da bu projeye dahil edilir. Konya bizler için çok önemli bir merkez. Az önce başbakanımızın katıldığı bir törenle önemli bir projeye imza attık. Bunun içinde Konyamız da var. 2 yıla kadar bu poroje dahılınde Konyamıza yakışır bir şehir hastanesini de halkımıza kazandıracağız inşallah'' dedi.

BAŞÇI: ''160 FİRMA 500.000 KATILIMCI İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ''

KONSİAD Başkanı Abdullah Başçı ise : ''KONEXPO 2013 Sanayi ve Kültür Etkinliği'ne katılım göstererek bizleri onurlandıran Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'na ve Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu'na teşekkür ediyorum. Onların desteği bizler için çok önemli. Bu sene tarihi başkentleri biraraya getirdik. İnanılmaz bir ilgi oluştu fuara. Katılımcı 160 firma ve 4 günde 500.000'den fazla misafire ev sahipliği yaptık. KONSİAD gerçekleştirdiği projelerle farkındalık oluşturmaya ve ekonomiye can vermeye devam edecek. Fuarımıza katılım gösteren siyasi, bürokrat, iş adamı ve tüm misafirlere sonsuz teşekkür ediyorum'' dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi başkentler KONEXPO 2013’te biraraya geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN