'Sizi ormana gönderelim'

AK Parti ilçe belediye başkanlarına seslenen Başbakan Erdoğan ODTÜ'deki yol protestolarını eleştirerek "Yol medeniyettir" dedi

Giriş Tarihi: 19.9.2013
Başbakan Tayyip Erdoğan, ODTÜ'de yapılacak yolu protesto edenlerin "Yol istemiyoruz" pankartını eleştirirken, "Yol medeniyettir. Sizi ormana gönderelim, şehirdekileri rahat bırakın" dedi. Erdoğan, AK Parti ilçe belediye başkanları toplantısının kapanış konuşmasında şu mesajları verdi:
AK Parti seçimi değil milletin kendisine dert edinen oy değil milletin gönlünü kazanmak için ter döken bir partidir. Bu farkımızdan dolayı 2014 seçimlerine de son derece hazırlıklı şekilde giriyoruz. 76 milyonun her biri için başlayacağımız projeler var.
Bizi bizden ziyade eserlerimiz, açıkladığımız projelerimiz anlatır. İnsanoğlu yerin altında yapılanı görmez, üstündekini görür. Milletle gönül bağımızı hazmedemeyenler her türlü iftira karalama ile üstümüze gelmeye devam edecek.
(ODTÜ) Bir pankart gördüm; "Yol istemiyoruz orman istiyoruz". Böyle bir pankart olur mu? Orman isteyenler için ormanlar bol. Şunu bilmiyor. Yol medeniyettir. O yol sebebiyle okula gideceksin. Ormansa sizleri ormanlara gönderelim, gidin yaşayın. Hiç olmazsa şehirdeki halkı rahatsız etmeyin. Onlar öyle diyor diye yol yapmaktan vaz mı geçeceğiz? Hayır.
Teşkilatımızı uyarmak istiyorum. Dikkatli ve uyanık olmak zorundayız. Tarihte nice medeniyetler var, barbarlar gelmiş kökünden kazımışlar. Nice şehirler görürsünüz, adeta masal içinde yaşamış gibi ama vandallar, istilacılar tarafından yok edilmiştir. Bunu şehirlerde görüyorsunuz. Bu kırılıp dökülenler anında yeniden yapılabilirdi. Ama milletin görmesi lazım, ibret alması lazım. Ama vatandaşımız şu soruyu soruyor mu? Şehrin güzelliklerini kırıp dökenlere bunun hesabını 30 Mart'ta soracağım diyor mu? Bunları anlatmak lazım.
Bu ülkede zulme uğrayan varsa yaşam tarzı noktasında benim baş örtülü bacılarım olmuştur. Eğer Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı eşini Çankaya'ya götüremiyorsa burada su kaçağı var demektir. Şimdi böyle bir şey yok. İktidar olmamıza rağmen ülkemizde gerginlik olmasın diye sabrettik. Ama biz başı açık kardeşimize 'sen neden böyle geziyorsun' demedik. Hepsinin güvencesi biziz. Bütün derdimiz başı açık başı kapalı bütün kardeşlerimiz el ele dolaşsın.
Taksim'deki olaylarda "çapulcular" dedim ya. Gücendiler. En sonunda bir çalışma yapın dedim. 1937'de Dersim olaylarında İnönü 'Çapulcuları derdest ettik' diyor. Bunu İnönü söylemiş. Söylediğini bilmiyorlar tabii. Bana yüklendiler. Dersim'de normal vatandaşa çapulcu demek suretiyle o vatandaşlar öldürüldü. CHP özür dilemedi. Ben TC'nin Başbakanı olarak bu işte bir taksiratımız olmadığı halde özür diledik. ANKARA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sizi ormana gönderelim'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN