Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çiçek: İstekler değil karşılanan önemli

Giriş Tarihi: 21.9.2013
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, a Haber Televizyonunda katıldığı programda demokratikleşme paketi ile ilgili olarak "İmralı'dakinin taleplerinin bir önemi yok. Buna ne cevap verileceği, neyin nasıl karşılanacağı önemli" dedi. Çiçek a Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün'ün sorularına şu mesajları verdi:
(PKK'nın 'çekilmeyi durdurduk' açıklaması) Bunlar köpüklü, taktik açıklamalar. Ben şunları talep ederim, olmadığı takdirde yakarım, yıkarım.
Hiçbir terör örgütü dış destek olmadan varlığını sürdüremez. Dünyada da en fazla dış destek alan örgüt Türkiye'nin uğraştığı bu örgüttür.
(Abdullah Öcalan'ın açıklamaları) İmralı'daki geçmişten beri, ben Adalet Bakanıyken de yazdığı mektuplarda bir takım talepleri olurdu. Talebin bir önemi yok. Buna ne cevap verileceği, neyin nasıl karşılanacağı önemlidir. Hükümet de bu noktada çok açık ve net açıklamalar yaptı, yapıyor.
(Yeni anayasa) Zaman iyice daraldı. Yerel seçim süreci bana göre fiilen başladı. Böyle bir ortamda anayasa yapmak neredeyse imkansız. Vatandaşlık konusunda 4 partinin görüşü belli. Sabaha kadar müzakere yapsalar netice çıkmaz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiçek: İstekler değil karşılanan önemli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN