Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'CHP, DHKP-C ile kol kola'

Giriş Tarihi: 22.9.2013

Demokratikleşme paketini 30 Eylül'de açıklayacağını Malatya'da duyuran Başbakan Erdoğan, daha önce AK Parti'ye saldıran DHKP-C'nin Ankara'da Emniyet'e roket attığını belirterek "CHP ile bu örgüt kol kola eylem yaptılar" dedi

Başbakan Tayyip Erdoğan, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Polisevine roketatarlı saldırı yapan örgüt ile CHP arasındaki bağlantılara dikkat çekerek, "CHP ve özellikle bazı CHP milletvekilleri hassasiyetleri kaşımaya devam ediyor, bu kanlı örgütlerle adeta el ele, kol kola hareket ediyorlar" dedi. Erdoğan, demokratikleşme paketini 30 Eylül'de açıklayacaklarını da duyurdu. Malatya ziyaretinin ilk durağında STK'lar ile bir araya gelen, daha sonra toplu açılış törenine katılan Erdoğan şunları söyledi:

AĞIRLIKLARDAN KURTULACAĞIZ

Ayın son günü pazartesi günü Ankara'da bu açıklamayı yapacağız. Toplumun her kesimi, 76 milyonun her bir ferdini ilgilendiren düzenlemelerle Türkiye'yi ağırlıklarından kurtaracak, yeni bir aşamaya geçmiş olacağız. Açıklayacağımız paketle 11 yıldır yaptığımız reformların yeni halkasını, sürecin yeni bir safhasını başlatmış olacağız.
Buraya Malatya'ya gelip demokratikleşme paketi ile ilgili olarak karalama, istismar siyaseti yapanlar mutlaka olacaktır. Sizin bunlara prim vermeyeceğinize inanıyorum. Ne yaptıysak sizinle istişare ederek yaptık. Bize sermaye, medya amiralleri istikamet çizemez. Ana muhalefet diyor ki, "(demokratikleşme paketini) niye gizliyorlar?" Biz bunu sizlerle birlikte yapamadık. Varsa sizin de yapacağınız bir şey yapın, çıkın milletin karşısına. Ama sizde böyle bir dert, aşk, kabiliyet yok ki.
Yeni Anayasa konusunda şu anda çalışmalarda iş ağır gidiyor. Madem ki mutabıkız, bunları çıkarmak zor değil. Mutabıksanız bütün anayasa paketi 15 günde çıkar. Şimdi diyorum ki, madem mutabıksınız 59 maddeyi meclisten geçirelim. Ona da yanaşmadılar. Niye, bunların işi gücü ipe un sermek. Şu ifade kullanılır mı? "Bu maddelerin zaten çoğu işe yaramaz maddeler". Bu kendinize de saygısızlıktır, yaptığınız çalışmaya da saygısızlıktır.
Bir süredir belli illerimizde çok kirli bir tezgah uygulamaya sokulmak isteniyor. CHP'nin bizzat Genel Başkanı ve bazı milletvekilleri, Malatya başta olmak üzere bazı illerimizde Alevi vatandaşlarımızı tahrik etmek suretiyle bayat bir senaryoyu hayata geçirmeye çalışıyorlar. Biz CHP yönetimine milletvekillerinin yaptıkları tahrikleri her seferinde hatırlattık. Bu milletvekillerinin nasıl ateşle oynadıklarını görmelerini istedik. CHP'nin bazı eli kanlı terör örgütleri ile nasıl iç içe olduğunun görülmesini istedik.
Emniyet Genel Müdürlüğü binasına ve polisevine roketatarlı bir saldırı gerçekleşti. AK Parti Genel Merkezi'ne saldırı düzenleyen örgüt ve kişi dün de Ankara'da kanlı bir eyleme kalkıştı. Bu tür şeylere tevessül edenler karşılığını bulacak, cevabını alacak. Eğer almıyorsa bu bir aczin ifadesi olur. İşte Taksim'de CHP ile bu örgüt kol kola eylem yaptılar. ODTÜ'de CHP'nin milletvekillerinin gölgesinde bu kanlı örgüt birlikte eylemler yaptılar. Tüm uyarılarımıza rağmen CHP ve özellikle bazı CHP milletvekilleri hassasiyetleri kaşımaya devam ediyor, bu kanlı örgütlerle adeta el ele kol kola hareket ediyorlar.
Barikatların en önünde, şiddet olaylarının en önünde CHP milletvekilleri var. Yalan haber yaymakta en önde yine onlar var. Milletvekili sıfatı taşıdığı halde sorumluluğunu unutup eline taş atacak kadar kendini kaybedenler, gözünü kan bürüyenler var. Bir milletvekili eline taş alıp polise atar mı? Sandıktan umudunu kesenler, yine kaybedeceğini anlayanlar sokakta umut arıyor. Eli kanlı terör örgütlerinin kaos senaryolarında umut arıyor.
CHP'nin Genel Başkanı eli kanlı diktatörlerin sırtını sıvazlayıp, eli kanlı terör örgütleri ile ortak eylem yapıyor. Sonra da barış havarisi rolüne bürünüyor. Eğer barışın ne olduğunu biliyorsa, bunu gitsin yol arkadaşı eli kanlı Esad'a, kaos çığırtkanlığı yapan, barikat kuran hatta taş atan kendi milletvekillerine anlatsın. Suriye'de 110 bin kişi ölürken CHP Genel Başkanı barış kelimesini ağzına almıyordu.
Reyhanlı katillerini kendilerine rehber edinenlerden barış hasıl olmaz. AK Parti binasına, emniyet genel müdürlüğüne, polis evine roket atanlarla kol kola yürüyenlerden barış hasıl olmaz. Türkiye'de kanı durdurmak için çözüm sürecine karşı çıkacaksın, öbür taraftan katil Esad'ı korumak için barış kelimesine sığınacaksın.
Suriye'nin eli kanlı rejimi bu konuda konuşmazken, anamuhalefetin genel başkanı her zaman yaptığı gibi Suriye adına konuştu. Bizim uçağımız uluslararası sularda daha önce düşürüldü. Şimdi yaptığı açıklamalara bakın. İkisini de yan yana koyun. İkisinde de Suriye rejimini değil Türkiye'yi, kendi ülkesini, devletini itham ettiğini göreceksiniz. Helikopter düşürülünce "hükümet gaz alıyor" dedi. Sınırlarımızı ihlal etmiş ne yapacaktık? Gereken neyse onu yaptık. Bizim sınırlarımızı iki km sen geçeceksin, uyarılara rağmen bu ihlali devam ettireceksin, Türkiye'nin fantomları da orada turist gibi seni takip edecek. Sen o şansı kaybettin. Çünkü aramızdaki barışı, kardeşliği yok ettin.
Biz tencere-tavacı yetiştirmeyeceğiz. Elinde molotofla dolaşan gençlik yetiştirmek istemiyoruz. Elinde bilgisayarıyla yarınların güçlü nesillerini yetiştirmek istiyoruz. İnançlı bir nesil yetiştirmek istiyoruz, tinerci bir nesil değil.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'CHP, DHKP-C ile kol kola'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN