Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İmralı iskelesi önü yeniden halka açılıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Mudanya sahillerine değer katıyor. 1999 yılında kurulan askeriyeye ait İmralı irtibat noktaları yapılan yeni binaya taşınırken, sahil şeridi 14 yıl sonra yeniden halka açılıyor.

Giriş Tarihi: 23.9.2013 13:12 Güncelleme Tarihi: 23.9.2013 15:55

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Mudanya ve Güzelyalı sahillerine değer katmak maksadıyla hazırlanan projede bürokratik engeller aşıldı. Mudanya Belediyesi önünde bulunan ve 1999 yılında İmralı adası ile irtibatın sağlanması için sahil yürüyüş yolu üzerine kurulan askeriyeye ait irtibat noktalarının kaldırılması için yapılan çalışmalarda sona gelindi. Arama noktası ve irtibat noktası olarak kullanılan iki bina iskele üzerine yeni yaptırılan prefabrik binaya taşınıyor. Yaya yolu üzerine bulunan demir parmaklıklar kaldırılacak ve sahil bandı üzerindeki yaya yolu da 14 yıl aradan sonra yeniden yayalara açılmış olacak.

Mudanya Belediyebi önündeki İmralı irtibat noktasında devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 14 yıl önce sahil bandı üzerindeki yaya yolunun demir parmaklıklarla kapatılarak askeriyeye ait arama ve irtibat noktalarının kurulduğunu hatırlattı. Başkan Altepe, 'Bu iki noktanın kaldırılması için başlattığımız çalışmalarda artık sona gelindi. İrtibat noktaları iskele üzerine yapılan prefabrik binaya taşınacak. Bu binada son hazırlıklar yapılıyor. Önümüzdeki günlerde irtibat noktaları yeni yerine taşınacak ve yaya yolu üzerinde kalan iki bina kaldırılacak. Sahil dolgusuyla ilgili ihaleye de çıktık. Çalışmaları belediye binası ile Mütareke Evi arasında kalan bölümde başlatacağız. İnşallah kısa sürede Mudanya hak ettiği projeye kavuşacak' dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İmralı iskelesi önü yeniden halka açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN