Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bahçeli'den başörtüsüne destek

Giriş Tarihi: 2.10.2013 02:07
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, başörtüsü ile ilgili olarak, "Cumhurbaşkanlığı'nda var, Başbakanlıkta var, Meclis'ten niye olmasın" dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Meclis resepsiyonunda basın mensuplarının sorularını cevapladı. Bahçeli, yeni önerilen üçlü seçim sistemiyle ilgili, topluma sunulan alternatif olmadığını belirterek, "Gerçek niyeti kamuflaj eden bazı öneriler ortaya koymuş oluyor. Yüzde on barajı hala uygulanıyor" ifadelerini kullandı.

Bahçeli, bir gazetecinin demokratik paketle ilgili sorusu üzerine, "Açıklamaların içerisinde uygulamanın 3 aşama içerisinde olacağı söyleniyor. Bunlardan bir tanesi yasal düzenlemeler, ikincisi yönetmelikler, üçüncüsü idari tasarruflar. Bunlarla ilgili neyin, ne olacağınıza dair herhangi bir bilgi yok. PKK taleplerinin demokratikleşme paketi olarak topluma sunulması halidir. Bizi de düşündüren kısım burasıdır" dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün konuşmasıyla ilgili soru üzerine Bahçeli, "Veda hedefliyor, iktidar destekli bir konuşma" şeklinde konuştu.

Başörtüsü konusunda Bahçeli, "Cumhurbaşkanlığı'nda var, Başbakanlıkta var, Meclis'ten niye olmasın" dedi.

MHP'nin seçim sistemine yönelik çalışmalarıyla ilgili olarak Bahçeli, "Mevcut seçim sistemlerinizin üzerinde bugüne kadar uygulamalar göz önünde bulundurularak, ülkemiz için en hayırlısı ne olacaksa onu ortaya koymaya çalışıyoruz. Yoksa birilerinin ortaya koymuş olduğu görüşler üzerinden konuşmayı doğru bulmuyoruz. Biz kendi açımızdan memleketimiz için hayırlı olanını aramaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Demokratik paketin AK Parti'nin seçim manevrası olduğuna ve MHP'nin bu konuda etkileneceği dair iddialara yönelik olarak Bahçeli, analistlerin kendilerine bakmasını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçeli'den başörtüsüne destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN