Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cenaze krizi 3. gününde aşıldı

Maltepe Gülsuyu'nda çıkan olaylarda hayatını kaybeden Hasan Ferit Gedik'in cenazesinin Gülsuyu'na götürülmesine izin verildi. Gedik'in cenazesi öğle saatlerinde öldürüldüğü yere götürülüp, tören düzenlenecek.

Giriş Tarihi: 3.10.2013 10:57 Güncelleme Tarihi: 3.10.2013 12:03
Maltepe Gülsuyu'nda pazar günü çıkan olaylarda hayatını kaybeden Hasan Ferit Gedik'in cenazesi pazartesi akşamından beri Küçük Armutlu Cemevi'nde bekletiliyordu. Ferit Gedik'in öldürüldüğü Gülsuyu'nda tören yapmak isteyen gruba, olayların yeniden büyümesi ihtimaline karşılık izin verilmemişti. 3 gündür Küçük Armutlu Cemevi önünde bekleyen grup, sabah saatlerinden itibaren bekleyişini sürdürdü. Polis ekipleri ise mahalledeki güvenlik önlemlerine devam etti. Gedik'in dedesi Mustafa Meray ve beraberindekilerin, emniyet yetkilileriyle yaptıkları görüşmeler sonunda cenaze krizi 3. gününde aşıldı. Cenazenin Gülsuyu'na götürülmesi için izin verildi. İznin verilmesinin ardından Armutlu'da bekleyen grup, 'Gülsuyu bekle Hasan Ferit geliyor' sloganları attı.

Gazetecilere açıklama yapan Halk Cephesi Sözcüsü Barış Önal, 'Sonun bizim isteğimiz gerçekleşti. Öfkeliyiz, mutlu değiliz ama Ferit'imizin cenazesini onun hak ettiği şekilde defnedeceğiz. Hazırlıklarımız biter bitmez yola çıkacağız. Ferit doğma büyüme Armutlulu gencimiz' dedi. Önal, Hasan Ferit'in cenazesini Armutlu'da gezdirdikten sonra saat 13.00 gibi Gülsuyu'na yola çıkacaklarını söyledi.

Gedik'in dedesi Mustafa Meray ise, 'Biz ilgili yerlere başvurduk. Bir an evvel cenazenin kaldırılmasını istedik. Torunum burada doğdu, orada öldü. Buradan oraya götürmek zorundayım. Bu benim insani ve dedelik görevim. Polis bugün müsaade etti. Öfkemiz daha da arttı. Ferit Armutlu'nun güneşidir. Yozlaşmaya, uyuşturucuya karşı mücadele eden bir gencimiz' dedi.

Hasan Ferit'in cezaevinde bulunan babasının da cenazeye katılması için kampanya başlattıklarını belirten Meray, 'Babasına 4 saat izin verilmiş. Çocuğunu kucaklayamadan gitti. Bu bizim için büyük bir acıdır. Babasının da cenazeye gelmesi için kampanya başlattık' diye konuştu.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cenaze krizi 3. gününde aşıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN