Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eşini aldatan koca 300 bin lira tazminata mahkûm

Aile Mahkemesi, Amasya'da yaşayan bir kadını, yabancı uyruklu bir kadınla kendisini aldatan ve kadından bir çocuğu olan kocasından boşarken, kocanın 300 bin lira tazminat ödemesine hükmetti

Giriş Tarihi: 3.10.2013
Amasya'da yaşayan iki çocuk annesi B.S.'nin kocasına açtığı 'aldatma ve boşanma davasında' hakim, aldatan kocayı 300 bin lira tazminata mahkum etti. Amasya Barosu'na bağlı avukatlardan Filiz Sözen tarafından, davacı kadın B.S. adına Büyükçekmece Aile Mahkemesi'ne sunulan dava dilekçesinde, B.S'nin 3 Kasım 1990'da davalı S.S. ile evlendiği ve evlilikten 2 çocukları olduğu belirtilerek, davalı S.S'nin eşini 10 yıla yakın bir süredir Lominika N. J. isimli yabancı uyruklu bir kadınla aldattığı ve bu ilişkiden de bir çocuğunun bulunduğu ileri sürüldü. Davalı S.S'nin beraber yaşadığı kadına ev aldığı, kadını sigortalattığı bildirilen dilekçede, B.S.'nin ise 20 yılı aşkın süredir evli olmasına rağmen, çocuklarıyla beraber ellerine verilen birkaç lira ile avutulduğu savunuldu.

YILLARCA FARK ETMEDİ

Davacı B.S'nin yıllarca aldatıldığını fark etmediği, durumun ortaya çıkınca "büyük oğlunun üniversiteyi, küçük oğlunun ise lise eğitimini bıraktığı, tüm ailenin olaydan derinlemesine ıstırap duyduğu" ifade edildi. Davayı karara bağlayan Büyükçekmece 1. Aile Mahkemesi hakimi Nermin Sürücü, çifti boşarken, davalı S.S.'nin davacı B.S.'ye 100 bin lira maddi, 200 bin lira da manevi olmak üzere toplam 300 bin lira tazminat ödemesine karar verdi. Hakim Sürücü, velayetini anneye verdiği çiftin 18 yaşından küçük çocuğuna aylık 200 lira, anne için aylık 300 lira tedbir nafakası ödenmesini ve kararın kesinleşmesinin ardından çocuk için ödenecek nafakanın 500 liraya çıkarılmasını da kararlaştırdı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eşini aldatan koca 300 bin lira tazminata mahkûm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN