Meclis’te tarihi fotoğraf

Giriş Tarihi: 3.10.2013 10:07 Güncelleme Tarihi: 3.10.2013 10:35

Meclis, yeni yasama dönemine Türkiye’nin eski hastalıklarından uzaklaşarak başladı. TBMM Başkanı Çiçek tarafından verilen resepsiyonda uzlaşma ve milli iradeye saygı ön plana çıktı.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, konukları salonun girişinde başörtülü eşi Gülten Çiçek'le birlikte karşıladı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, resepsiyona Hayrünnisa Hanım'la birlikte geldi. Başbakan Erdoğan'ın yanında da Emine Hanım vardı. Ancak geçmişte olduğu gibi başörtüsüne yönelik hiçbir rahatsızlık ve tartışma yaşanmadı. Oysa Bülent Arınç'ın Meclis Başkanlığı döneminde sırf eşinin başörtülü olması büyük gerilim ve tartışmalara neden olmuştu. Arınç, bu yüzden konuklarını tek başına ağırlamak zorunda kalmıştı.

Resepsiyon devam ederken Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı ve Başbakan eşleriyle bir ara aynı kare içinde buluştular ve gazetecilere dönüp el salladılar. Böylece Türkiye'deki büyük değişimin tarihi fotoğrafı ortaya çıktı. TSK'nın komuta kademesi ve yüksek yargı organlarının yöneticilerinin resepsiyona tam kadro katılmaları da bu değişime devlet tarafından verilen desteği gösterdi.

Kaynak: Akşam
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meclis’te tarihi fotoğraf
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN