"Seçimde başörtülü adayımız olacak"

Giriş Tarihi: 4.10.2013

"Yerel seçimlerde başörtülü adayımız olacak. Sayısını ben şu anda veremem. Temayül yoklamalarına başlıyoruz"

Başbakan Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin yerel seçimlerde başörtülü belediye başkanı adayı olacağını açıkladı. Erdoğan, şunları söyledi:
Yerel seçimlerde başörtülü adayımız olacak. Sayısını ben şu anda veremem, kaç tane olacak. Şu anda aday tespitleri 1 Ekime kadar devam edecek. Bu müracaatların içinden belirlenecek. Kamuoyu araştırmalarımız 81 vilayette 1. aşamayı yaptık. Şimdi temayül yoklamalarına başlıyoruz. Tekrar kamuoyu araştırmaları yapacağız ve peyderpey adaylarımızı açıklayacağız.
Bizim yaptığımız ön seçimden daha iyi. Temayül yoklamasına il, ilçe, beldelerin yönetimleri, gençlik kolları, kadın kolları hepsi geliyor oy kullanıyor. Oylar kullanılacak. Heyetler alacaklar, mühürleyip getirecekler.
TSK çalışanlarına, arkadan Emniyet teşkilatımızın mensuplarına ve hakim savcı, onlar istisnai olarak bunlar yasanın dışında. Kendileri istedikleri zaman istedikleri şekilde bunu yapabilirler. Önce direkt olarak aşabileceğimiz kamu dairelerindeki adımları atalım, buraları çözelim.
Bu düzenleme çarşafın da önünü açar mı? Bizim bu yaptığımız düzenleme tamamıyla öğretmenlere yönelik veya memurlara yönelik bir düzenleme. Buralarda aşırılıklara kaçanlar, bu olumlu gelişmeleri suiistimal etmek olur. Bunu tahrik etmek olur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Seçimde başörtülü adayımız olacak"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN