Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polis bu 64 kişiyi arıyor

Terör örgütü DHKP-C'lilerin Mu­har­rem Ka­ra­ta­ş'­ın in­ti­ka­mı­nı al­mak için polis ve emniyet binalarına saldırı hazırlığında olduğu ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 5.10.2013 10:16 Güncelleme Tarihi: 5.10.2013 10:21
Sahte kimlik taşıyan 64 DHKP-C'linin emniyet binaları ve polise saldırı planladığı belirtildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü, silahlı ve bombalı eylem planlayan terör örgütü DHKP-C mensubu 64 kişinin peşine düştü. DHKP-C'li 64 teröristin, son olarak Ankara'da emniyet binalarına yönelik roketli saldırı düzenledikten sonra öldürülen Muharrem Karataş'ın intikamını almak için eylem planladığı belirlendi. Teröristlerin hedefinde emniyet binaları ve polislerin olduğu ifade edildi.

Bugün'ün haberine göre; 24'ü kadın 64 teröristin sahte kimlik taşıdığı saptandı. 20'si örgütün Silahlı Propaganda Birlikleri (SPB) üyelerinden oluşan DHKP-C'liler, ülke çapında aranmaya başlandı. 2008'den beri aranan DHKP-C'lilerin fotoğraflı listesi hazırlandı. Liste tüm emniyet birimlerine dağıtıldı.


ANKARA'YA İKİ SAAT ÖNCE GELDİLER

Emniyet Genel Müdürlüğü ek hizmet binası ile Dikmen Polisevi'ne roketli saldırı düzenleyen DHKP-C'li Muharrem Karataş ile Serdar Polat'ın izine Tekirdağ'da rastlandı. Saldırıdan iki gün önce botla Edirne'ye geçen iki teröristin eylemden iki saat önce Ankara'ya geldiği tespit edildi.

Karataş, saldırıdan 48 saat önce Tekirdağ'da üç ayrı işyerinin güvenlik kameralarına takıldı. Döviz bürosu, eczane ve saz çantası satan bir işyerine ait kamera görüntülerinde Karataş'ın yalnız olduğu anlaşıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polis bu 64 kişiyi arıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN