Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan istedi '3 çocuk' yapıyor

Giriş Tarihi: 7.10.2013

9 aylık hamile AK Parti Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır 41 yaşında 3'üncü çocuğunu kucağına almak için gün sayıyor

AK Parti Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, 3'üncü çocuğuna, 9 aylık hamile. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın '3 çocuk' mesajına kulak veren Bakır, 41 yaşında 3'üncü çocuğunu kucağına almak için gün sayıyor. Biri kız biri erkek, iki çocuk sahibi olan Bakır, doğumun ardından sağlık problemi yaşamazsa 15 gün sonra TBMM Genel Kurul çalışmalarına katılacak. Bakır, şunları söyledi:
Annelik hiçbir şekilde siyaset yapmaya engel değil. Tam daha hoşgörülü toleranslı bakmaya öğreniyorsunuz olaylara.
Hamileliğimin ileri dönemi olmasına rağmen yazı seçim bölgem Kayseri'de geçirdim.
Milletvekili olmadan önce de İstanbul Teknik Üniversitesi'nde profesördüm. Annelik nedeniyle ne İTÜ'de hoca iken ne de siyasette görevlerimi aksatmadım. Doğumumu yaptıktan sonra büyük bir sağlık problemim olmazsa 15 gün sonra görevime başlayacağım.
TBMM'de anne milletvekilini rahatlatıcı kreş imkanı, nöbetçi bakıcı sistemi gelebilir. Emzirme odası var ama Genel Kurul'a uzak.
Başbakanımızın 3 çocuk politikasını canı gönülden destekliyoruz. Karı koca olarak da çocukları seviyoruz. 3'üncü çocuğu yapmamızda bunların hepsi etkili oldu.
Başbakanımız kadın yöneticiyi destekliyor. Daha çok kadın kaymakam, vali, müsteşar olması lazım. Kadın istihdamının geri kalınmasının sebeplerinden biri de başörtüsüydü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan istedi '3 çocuk' yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN