Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Paket beğenildi'

Bazılarının "Bu paket ayrımcıdır" eleştirisi yaptığını belirten Erdoğan "Haşa" diyerek "Biz kimin ne dediğine değil, milletin ne dediğine bakarız. Yüzde 60 ile yüzde 70 arasında bir memnuniyet görüyoruz" açıklaması yaptı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, demokratikleşme paketini açıklamalarının ardından, malum çevrelerin aynı türküyü söylemeye başladığını belirterek, "Benim başörtülü bacılarım kamu dairelerinde rahat çalışacak diye mi rahatsız oluyorsun?" diye sordu. Erdoğan, Kozan ve Ceyhan'da özetle şu mesajları verdi:
On bir yıl boyunca biz hangi reformu yaptıysak, hangi engeli ortadan kaldırdıysak birileri çıktı, 'Türkiye bölünüyor, parçalanıyor, zayıflıyor' dedi. Milliyetçilik nerede? Bizde.
Türkiye'nin daha da büyümesi için 28 maddelik bir demokratikleşme paketini açıkladık. Malum çevreler adeta papağan gibi aynı türküyü söylemeye, aynı masalı anlatmaya yeniden başladılar. Onlar bir kez daha kaybedecek.
Niye karşı çıkıyorsun? Benim başörtülü bacılarım kamu dairelerinde rahat çalışacak diye mi rahatsız oluyorsun? Ülkemde başı açık kardeşim neyse başı örtülü kardeşim de aynı haklara sahip olmalıdır onun için bu yapıldı.
Eğer milleti seviyorsan eğer ayrımcılık yapmıyorsan, başıörtülüsü de başı açığı da hepsi bizim kardeşimiz, hepsi canımız, hepsi ciğerimiz hepsi bu vatanın evladı, hepsini biz takdir ediyoruz.
Üniversitelerde aynı şekilde bu mücadeleyi verdik. Bu ülkede başıörtülü yavrularımıza üniversitelerin kapısını kapattılar. Ancak açıldı. Bizim kızlarımızın arasında bir sıkıntı yok. Sıkıntı bu ülkeyi yönetenlerdeydi.
Ben kendi kızlarımı ülkemin üniversitelerinde okutamadım ve yurt dışına göndermek zorunda oldum. ABD'sinde, Avrupasında, Hristiyan dünyasında başörtüsüyle okuyabiliyor halkının yüzde 99'u Müslüman olan Türkiye'de okuyamıyordu.

76 MİLYON MEMNUN

Hesabı soracak olan sizsiniz. Nerede? Sandıkta soracaksınız. Çünkü demokrasi bu. Sandık halkındır, milli iradenindir ve milli irade sandıkta tecelli eder herkes de buna uyar.
Yerel seçimler yaklaştı. Nüfusu 750 binin üzerindeki 30 il büyükşehir oldu. Bu büyükşehirler ülkenin yüzde 75'ine hitap ediyor. Bu büyük bir değişim.
Açıkladığımız reform paketini sizlere danışarak, sizlerle konuşarak, sizlerle istişare ederek hazırladık. Bunu kamuoyu araştırmalarıyla yaptık. Sizin istemediğinizi emin olun biz de istemeyiz. Bu reform maddeleri, 76 milyonun her bir ferdini memnun edecek, hepsini bir defa yeni haklarla güçlendirecek bir pakettir.
Bazıları bakıyorum şunu söylüyor, 'Bu paket ayrımcıdır.' Haşa. Biz kimin ne dediğine değil, miletin ne dediğine bakarız. Milletim bu reformlardan memnun. Yüzde 60 ile 70 arasında bir memnuniyet görüyoruz.
(Muhalefeti eleştirerek) Seçim sistemine ilişkin üç öneri sunduk. Onu teklif ediyoruz yok, bunu teklif ediyoruz yok. Şimdi biz oturacağız, konuşacağız, kararı vereceğiz ve o karardan sonra teklifi Meclis'e getireceğiz.
Suriye'de 100 bini aşkın kardeşimiz zalim Esed tarafından maalesef öldürüldü. Türkiye'nin içinden hâlâ bunlara destek verenler, onlarla beraber yürüyenler var. Esed er veya geç gidicidir. Çünkü zulme rıza zulümdür, zulümle abat olunmaz. Mısır'daki darbeci rejim de kalıcı değildir. Biz halkın iradesine saygı duymayanlara asla saygı duymayız. Erdoğan, töreninin ardından arkadaşı Fehmi Kanlı'nin evine ziyarette bulundu.

Adana turu renkli geçti
Muay Thai Milli Takım Antrenörü Hakan Şahade, Erdoğan'a üzerinde 'Recep Tayyip Erdoğan-muay thai' yazılı milli takım eşofmanı hediye etti. Yüreğirlilerin de seramik tablo sunduğu Erdoğan'a önceki gece de 2 metrelik Adana kebap ikram edildi. Erdoğan, Ceyhan'da arkadaşı Fehmi Kanlı'nın evini de ziyaret etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Paket beğenildi'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN