Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muhalif Kürtler'den Türkiye'ye teşekkür

Suriyeli muhalif Kürtler, Türk Dışişleri Bakanlığı'nı ziyaret etti. Kürt yetkililer Suriye konusunda Türkiye'nin tek net tavır gösteren ülke olduğunu belirterek, verilen destek için teşekkür etti

Giriş Tarihi: 9.10.2013
Suriye'yi temsil eden Suriye Ulusal Koalisyonu'na katılan Suriye Kürt Ulusal Konseyi (SKUK) yetkilileri dün Ankara'da Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ömer Önhon ile bir araya geldi. Yaklaşık 2.5 saat süren görüşmede Suriye'deki rejimin sivil halka karşı devam eden saldırıları, kimyasal silahların imhasına ilişkin süreç, ülkenin kuzeyinde Türkiye sınırına yakın bölgelerde meydana gelen çatışmalar ve 2. Cenevre süreci değerlendirildi. Dışişleri yetkilileri, görüşmede SKUK'un Suriye Ulusal Koalisyonu'na (SUKO) katılma kararından memnuniyet duyduklarını belirterek, bunun Suriye halkının meşru temsilcisi konumundaki koalisyona güç katacağını belirtti.

EŞİT VATANDA��LIK

SKUK yetkilileri de Suriye Kürtlerinin haklarını birleşik bir Suriye içinde eşit vatandaşlar olarak arayacaklarını söyleyerek, koalisyona katılma kararlarının da bu iradenin bir yansıması olduğunu söyledi. Türkiye, Suriye'deki insani durumun "vahim" hal aldığını ve etkin adımlar için uluslararası toplumla girişimlerin devam edeceğini belirtti. Dışişleri, Türkiye'nin Suriye halkına yönelik yardımlarının hiçbir etnik veya mezhep ayrımı gözetmeksizin devam ettiğini ifade ederek, ihtiyaçlara göre Türkiye'nin elinden gelenin en iyisini yapacağını vurguladı. SKUK yetkilileri de bu zor süreçte yanlarında en net duruşu sergileyen ülkenin Türkiye olduğunu, Kürt toplumu dahil tüm Suriye halkının Türkiye'ye minnettar olduğunu ifade ederek teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhalif Kürtler'den Türkiye'ye teşekkür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN