Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polisten CHP'li vekile tazminat davası

Giriş Tarihi: 9.10.2013 11:54 Güncelleme Tarihi: 9.10.2013 11:56

Ankara Emniyet Müdürü Kadir Ay'ın da aralarında bulunduğu bir grup polis, Gezi Parkı eylemleri sırasında polise küfrettiği öne sürülen CHP Ankara Milletvekili Levent Gök hakkında, kişilik haklarına saldırı suçundan manevi tazminat davası açtı.

Ankara Emniyet Müdürü Kadir Ay ve yardımcıları ile çoğu çevik kuvvet şube müdürlüğünde görevli 71 polis, Ankara 5. Asliye Hukuk Mahkemesine
başvurarak, Gezi Parkı protestolarına destek için başkentte düzenlenen eylemler sırasında polise küfrettiği gerekçesiyle CHP Ankara Milletvekili Gök hakkında tazminat davası açtı.

Başvuruyu değerlendiren mahkeme, Ankara Emniyet Müdürlüğünden şikayetçi personelin ekonomik ve sosyal durumuna ilişkin bilgi istedi.

Şehit çocuklarına bağışlayacaklar

Polislerin her birinin Levent Gök'ten 5 ila 10 bin lira arasında değişen miktarlarda tazminat talep ettikleri, davayı kazanmaları halinde parayı,
şehit yakını çocukların eğitiminde kullanılmak üzere yardım kuruluşlarına bağışlayacakları öğrenildi.

Ankara emniyetinin yanı sıra başka illerde görevli polislerin de Gök hakkında manevi tazminat davası açmaya hazırlandıkları belirtildi.

Gezi Parkı protestolarına destek için Ankara'da düzenlenen eylemlerin ilk günlerinde, CHP'li bir grup, kortej oluşturarak Başbakanlık önüne yürümek istemiş, ancak polis yürüyüşe izin vermeyerek gruba müdahalede bulunmuştu. Polisin tutumuna sinirlenen Levent Gök'ün, güvenlik güçlerine küfrettiği öne sürülmüştü.

Daha önce de BDP Milletvekili Sabahat Tuncel'in Şırnak Güvenlik Şube Müdürü Murat Çetiner'e tokat atmasıyla başlayan dava sonuçlanmış, Tuncel, 36 bin 720 lira tazminata mahkum edilmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polisten CHP'li vekile tazminat davası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN