Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hükümetten açıklaması

Giriş Tarihi: 10.10.2013 14:57 Güncelleme Tarihi: 10.10.2013 17:33

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, MHP Milletvekili 'ın milletvekilliğinin düşürülmesi ile ilgili olarak, "Usul neyse gereği yapılır. Anayasa'da her şey gayet açık" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen Balıkesir Günleri'nin açılış töreninde basın mensuplarının Balyoz davasında hakkındaki hapis cezası Yargıtay tarafından onaylanan MHP Milletvekili Engin Alan'ın milletvekilliğinin düşürülmesi ile ilgili sorusu üzerine, "Anayasa hükümleri açık, iç tüzük de buna uygun düzenlemeler içeriyor. Usul neyse gereği yapılır. Anayasa'da her şey gayet açık" cevabını verdi.

Bozdağ, ''Benim bildiğim kadarıyla şu anda herhangi bir temas yok. Anayasa 83. ve 84. hükümleri gayet açık. Herhangi bir mahkumiyet hükmü olduğu zaman, bu mahkumiyet hükmünün kesinleşmesine müteakip, takip edilecek usul orada yazıyor. Dolayısıyla içtüzük de buna uygun düzenlemeleri içeriyor. O usul neyse onun gereği yapılır. Burada meçhul bir şey yok, bilinmeyen bir şey yok. Her şey anayasada ve içtüzükte gayet açık. O usul neyse gereği eğer kesinleşme olursa çünkü tashihi karar aşaması var, o çerçevede anayasa ve içtüzüğe uygun olan yapılır.'' dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hükümetten Engin Alan açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN