Erdoğan'dan Hollanda'ya patriot telefonu

Giriş Tarihi: 13.10.2013 21:06
Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgilere göre, görüşmede ikili ilişkilerin yanı sıra, Türkiye'nin sınır güvenliğinin önemi üzerinde de duruldu.

Erdoğan, görüşme sırasında Rutte'ye, Hollanda hükümetinin NATO çerçevesinde Adana'da konuşlandırılan patriot füzeleri ile Türkiye'nin sınır güvenliğine sağladığı katkıdan dolayı teşekkür etti.

Rutte de Hollanda olarak NATO müttefiki olan Türkiye'nin sınır güvenliğine büyük önem verdiklerini vurguladı. İkili arasındaki görüşmede, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) tam üyelik süreci de gündeme geldi.

Erdoğan, AB'ye üyelik süreciyle ilgili olarak Türkiye'nin tüm fasılları açmaya hazır olduğuna dikkati çekti, Rutte de sürecin canlandırılması için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Başbakanlık kaynakları, iki lider arasındaki telefon görüşmesinin, Rutte'nin Hollanda'dan getirilen patriot hava savunma sistemlerinde incelemelerde bulunmak ve Hollandalı askerleri ziyaret amacıyla bugün İncirlik'e yaptığı kısa ziyaret esnasında gerçekleştiğini de kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan Hollanda'ya patriot telefonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN