Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayram mesajlarında 'kardeşlik' vurgusu

Başbakan mesajında "Ruhumuzda barış, mayamızda kardeşlik var" dedi. CHP lideri "Her söz kardeşliğe hizmet etsin", MHP lideri "Bin yıllık kardeşlik" ifadelerini kullandı

Giriş Tarihi: 15.10.2013
Kurban Bayramı nedeniyle liderlerin yayınladığı mesajlara, demokratikleşme çalışmaları ve kardeşlik mesajları damga vurdu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Tayyip Erdoğan mesajını görüntülü olarak yayınladı. Liderler, yayınladıkları mesajlarda şunları dile getirdi:
* BU TOPRAKLARIN RUHUNDA BARIŞ VAR - BAŞBAKAN TAYİP ERDOĞAN: Dünyanın her yerinde, bilhassa Mısır'da, Suriye'de, Myanmar'da, Gazze'de, Doğu Türkistan'da acı çeken, zulme uğrayan kardeşlerimizin de bir an önce huzur, güven ve istikrar ortamına kavuşmasını diliyorum. Bu toprakların ruhunda barış vardır. Mayasında kardeşlik vardır, dayanışma vardır. Hepimiz müşterek bir vatan toprağı üzerinde yaşıyor; müşterek bir inancı paylaşıyoruz. Demokratikleşme Paketi adını verdiğimiz bir çalışmayı açıkladık. Amacımız, milletimizin sinesinde açılan yaraları sarmak, iyileştirmek, tedavi etmektir. Bu toprakları beraber işlediğimiz, bu vatanı birlikte kurduğumuz kardeşlerimizle, tekrar büyük Türkiye'yi inşa etmek istiyoruz.
* HER SÖZ KARDEŞLİĞE HİZMET ETSİN - CHP LİDERİ KEMAL KILIÇDAROĞLU: Türkiye'nin ve bölgenin çok ciddi sorunlarla karşı karşıya olduğu bu günlerde bayram buruk ama geleceğe umutla, güvenle bakılarak kutlanıyor. Gelecek bayramların bayram gibi karşılanması ve kutlanması için atılan her adımın ve ağızdan çıkan her sözün, hem bayram ruhuna uygun olması, hem de giderek ağırlaşan sorunların çözümüne katkıda bulunması, kardeşliğe, yardımlaşmaya, dayanışmaya, paylaşmaya, demokrasiye ve barışa hizmet etmesi gerekir. Müslümanın Müslümana kırdırılmadığı, ülkemizde kardeşlerin kucaklaştığı, dünyada, bölgemizde ve ülkemizde barışın, özgürlüğün, hukukun, demokrasinin egemen olduğu bayramlarla, insanlık alemine, Müslüman dünyasına ve hepimize, refah, huzur, sağlık diliyor, Kurban Bayramımızı içtenlikle kutluyorum.
* VARLIĞIMIZ VE GELECEĞİMİZ - MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ: Temennim birliğimizin, varlığımızın ve geleceğimizin kurban edilmeden, her günümüzün bir bayram günü gibi geçmesi, her anımızın iyilik ve doğrulukla zenginleşmesidir. Ayrımcılığın ve bölücülüğün sürekli yenilendiği, farklı vasıtalarla güç topladığı, değişik enstrümanlarla millet ve devlet hayatına nüfuz ettiği göz alındığında uyanık ve şuurlu olmaktan başka seçeneğimiz olmadığı da net olarak fark edilmelidir. Dilimizin ve kimliğimizin adeta canlı hedef yapıldığı, bölücü ve yıkıcı emellere kurban verildiği şu günlerde, milletçe sahnelenen tüm oyunlara, tüm sinsiliklere ve tüm provokasyonlara azami ölçüde dikkat etmemiz lazımdır. Elbette Türk milleti kurban ibadetini en iyi şekilde yaparken, fırsatçılara, hain niyetlere ve fitne odaklarına göz açtırmayacak, bin yıllık kardeşliğini kurban vermeyecek ve kışkırtmalara da gelmeyecektir.
* FİTNEYİ BOŞA ÇIKARALIM - TBM BAŞKANI CEMİL ÇİÇEK: Birlik ve beraberliğimiz en büyük gücümüzdür. Bu aziz vatan üzerinde ebediyen yaşamamızın şartı budur. Kalplerimiz bir olduğunda hiçbir gücün bizi birbirimize düşüremeyeceğin tarihi tecrübelerimiz öğretmiştir. Fitne ve fesat odaklarının birliğimizi bozmaya dönük çabaları, dayanışmamız karşısında boşa çıkacaktır."

ORTAK ENDİŞE: TRAFİK CANAVARI
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bayram sevincinin üzüntüye dönüşmemesi için, vatandaşlardan trafik kurallarına uymaları konusunda ricacı oldu. Cumhurbaşkanı Gül bayram mesajında , "Vatandaşlarımızdan trafikte daha dikkatli olmalarını, kurallara uymalarını rica ediyorum" derken, Başbakan Erdoğan ise, "Sürücülerimizin trafikte azami dikkat içinde olmalarını, ailelerine ve milletimize büyük acılar yaşatacak kazalara mahal vermemelerini önemli rica ediyorum" ifadesini kullandı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayram mesajlarında 'kardeşlik' vurgusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN