Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Gül'ün ihramlı fotoğrafı

Giriş Tarihi: 18.10.2013
Hac farizasını yerine getirmek üzere Suudi Arabistan'a giden ilk Türkiye Cumhurbaşkanı olan Abdullah Gül'ün, ihram kıyafetiyle fotoğrafı yayımlandı. Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz'in davetlisi olarak kutsal topraklara giden Abdullah Gül için özel protokol ve yoğun güvenlik önlemi uygulandı. Gül, ihrama girerek, Kabe'yi tavaf etti.

TAVAFA GİDERKEN

Güvenlik gerekçesiyle zemin katta tavaf yapmasına izin verilmeyen Cumhurbaşkanı Gül, onlarca polis ve askerin oluşturduğu çember içinde tavafını gerçekleştirdi. Gazetecileri de atlatan Gül, tavafını sadece özürlü ve yaşlılar için inşa edilen çelik platformda gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Gül'ün ihrama girip, kendisine eşlik edenlerle birlikte tavafa giderken çekilen fotoğrafı önceki gün ilk olarak Türkiye gazetesinde yayımlandı ve Twitter'da paylaşıldı.

SUUDİ ARABİSTAN KRALI İLE GÖRÜŞTÜ

Gül, programının son gününde Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdülaziz Al Suud ile görüştü. Kral'ın Cidde'deki sarayında gerçekleşen görüşmede kendisine gösterilen misafirperverlik için teşekkür eden Gül, iki ülke arasında son dönemde ekonomik, askeri, güvenlik ve savunma ilişkilerinde büyük ivme yakalandığını, bu ilişkileri daha da iyi seviyeye taşımak için çaba gösterilmesi gerektiğini ifade etti. Kutsal topraklara hac vazifesini yerine getirmek için giden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Eşi Hayrünnisa Gül, dün saat 19.40'ta, özel uçak 'CBK' ile yurda döndü. Gül'ü Atatürk Havalimanı Devlet Konukevinde İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve diğer igililer karşıladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Gül'ün ihramlı fotoğrafı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN