Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nihat Hatipoğlu'dan adaylık açıklaması

Ünlü ekran yüzü Nihat Hatipoğlu, A Haber'de yayınlanan programda soruları yanıtladı. Hatipoğlu, adaylık konusunda bir kez daha konuştu.

Giriş Tarihi: 18.10.2013 13:01 Güncelleme Tarihi: 18.10.2013 13:04
Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, A Haber'de Bayram Özel Programı'nda Selin Ongun'un sorularını yanıtladı. "Dini hassasiyetleri olan televizyonların kapıları bana kapatılmıştır" diyen Hatipoğlu, Türkiye'de katı bir cemaatçilik anlayışının olduğunu ifade ederek, "Cemaatleri eleştirip birbirine düşman göstermek büyük ve tutması mümkün olmayan bir hatadır. Ama bir üst kimlik ve imanı şuur lazım. O şuur cemaatler üstü olmalıdır" dedi.


ADAY OLSAM SONUÇ ALIRIM

Siyasetten her zaman kaçtığını da dile getiren Hatipoğlu; "aday olsam, sonuç alırım" dedi. Hatipoğlu, adaylıkla ilgili olarak "Bugün eğer isterseniz bir yerde belediye başkanı da olursunuz bir yerde, milletvekili de olursunuz, ilerde bakan da olursunuz. Bunlar olabilir şeylerdir. Ben hep şunu hesap ettim bugüne kadar; Bunlara geldiğimde de çok iyi sonuçlar alacağıma da inanıyorum, çünkü çalışkanım tuttuğum şeyi kopartırım sonuna kadar da götürürüm. Kitlemi de çok iyi tanıyorum. Mesela Diyarbakır'da havaalanında bile insanlar niye aday olmuyorsun diye kızıyorlar.


ADAY DEĞİLİM

Aday olduğumda sonuç alacağımı biliyorum. Biliyorum çünkü şehre gidip geliyorum, insanlarla görüşüyorum. Diğer partilerin adaylarının ailelerinin bile bana oy vereceğini biliyorum. Bildiğim şeyler var çünkü. Geleceği Allah bilir, ama aday değilim. Aday olsaydım çoktan müracaat etmiş olurdum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nihat Hatipoğlu'dan adaylık açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN