Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediyeden ODTÜ açıklaması

Ankara Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz gece ODTÜ arazisindeki yol çalışması ve yaşananlarla ilgili medyada çıkan haberler üzerine açıklamada bulundu.

Giriş Tarihi: 19.10.2013 14:59
Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı, Anadolu Bulvarı'nın devamı Eskişehir Yolu - Konya Yolu bağlantısı kapsamında, SİT ile ilgili Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulundan bütün izinlerin alınması ve ODTÜ'nün Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunduğu Koruma Amaçlı İmar Planı'nın Bakanlık tarafından onaylanması üzerine üniversite arazisi içindeki çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, 1991'de Murat Karayalçın döneminde planlanan ve geçen günlerde ODTÜ yönetimi tarafından hazırlanarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunulan Koruma Amaçlı İmar Planı ve yeni onaylanan pearselasyon planının tamamlandığı anımsatıldı.

Anadolu Bulvarı'nın devamı Eskişehir Yolu - Konya Yolu bağlantısının ODTÜ arazisinin bir bölümünden geçen alandaki çalışmalara başlandığı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"SİT ile ilgili Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulundan bütün izinlerin alınması ve ODTÜ'nün Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunduğu Koruma Amaçlı İmar Planı'nın Bakanlık tarafından onaylanması ve parselasyon planlarının onaylanmasının ardından yasal engellerin kalmaması üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri dün akşam yol güzergahı üzerinde kalan ODTÜ arazisi içindeki çalışmalarını sürdürdü. Çalışmalarda güzergah üzerinde kalan ağaçların büyük bir kısmı, ağaç nakil araçlarıyla alınarak başka bölgelere nakledilirken işe yaramayacak çok az sayıdaki ağaç ve çalı grupları da kaldırıldı."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediyeden ODTÜ açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN