Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gül'den Hakan Fidan açıklaması

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül MİT ve Müsteşar Hakan Fidan'a "Dışarıda yazılıp çizilenler bizim için değerli değil" sözleriyle destek verdi.

Giriş Tarihi: 23.10.2013 15:40 Güncelleme Tarihi: 23.10.2013 16:33
Cumhurbaşkanı Gül, gazetecilerin gündemdeki konulara ilişkin sorularını yanıtladı.

MİT Müsteşarı Hakan Fidan hakkında dış basında yazılanlara ilişkin görüşünün sorulması üzerine Cumhurbaşkanı Gül, "MİT ve Müsteşarı, Türkiye'nin milli menfaatleri ve çıkarları doğrultusunda kendilerine verilen görevleri en iyi şekilde yerine getirirler ve getiriyorlar. Bazen bu faaliyetlerden rahatsız olan çevreler de olabilir. Türkiye'nin kendi bağımsız politikaları ve onların uygulanmaları, Türkiye'nin çıkarları her şeyi önünde gelir. Dolayısıyla dışarıda yazılıp çizilenler bizim için o kadar önemli değildir" dedi.

ÇİNLİLERİN İHALEYİ KAZANMASI

Türk hava savunması ihalesini Çinlilerin kazanması ve ardından batıdan gelen eleştiri ve tepkileri nasıl karşıladığına ilişkin bir soruya ise Gül, "Türkiye, müttefiklik ilişkilerine her zaman önem verir. Bu sistem çerçevesinde neticelenirse yeni alınacak füzeler, onların entegrasyonu, hep konuşulmuştur. Teknik kısımlardır. Bundan başka anlamlar da çıkartmamak gerekir. Ayrıca başka NATO ülkelerinde de bu tip uygulamalar var" şeklinde konuştu.

SİYASETİ BÖLEN YOL

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ODTÜ arazisinden geçmesi planlanan ve siyaseti karıştıran yolla ilgili düşüncesinin sorulması üzerine "Bunlar büyütmeden, konuşularak halledilecek konulardır. İlgililer konuşur, hallederler" yorumunu yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gül'den Hakan Fidan açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN