Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ODTÜ'ye girmek eşkıyalık'

Giriş Tarihi: 23.10.2013
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın suçlamalarına tepki göstererek, ODTÜ'ye yapılan müdahalenin 'orman adamlığı, eşkıyalık' olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, TBMM grup toplantısında şu mesajları verdi:
Askerliğin kısaltılmasıyla ilgili proje hazırladık. '15 aydan önce 9 aya sonra aşama aşama 6 aya indireceğiz' dedik. Bedelli askerlikle ilgili de düşüncelerimizi söyledik. Başbakan 'Böyle proje olur mu, yolda giderken ayaküstü proje açıklanır mı?' dedi. Bedelli askerliği çıkardılar, şimdi askerlik süresini kısaltıyorlar. CHP yolda giderken proje üreten parti değildir. Projeleri Kanal İstanbul gibi hayali değildir.
Pilotlarımız serbest kaldı. Sanki kendileri kurtarmış gibi havalimanında karşıladılar. Otur Katar Şeyhi'ne dua et. Esas şu soruyu sor; o pilotlar neden esir alındı?
Yargı siyasi otoritenin elinde. Yargıtay'a 160 tane militan yerleştiren kim? Bu iktidar. Ciddi çatışmalar olursa, nedeni bu hükümet. Balyoz davası Truva filminde uçak geçmesine benziyor.
Kaba güç orman adamının görevidir. ODTÜ'lü gençler okullarına sahip çıkıyorlar, gurur duy. Devlet bir kamu kurumuna baskın mı düzenler? Eşkıyalık değil mi bu? Rahmetli İnönü ne demişti; Eşkıya'nın bu gece ne yapacağı belli olmaz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'ODTÜ'ye girmek eşkıyalık'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN