'Kaos lobisi işbaşında'

SABAH'ı ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı "Dünyada şu an bir kaos lobisi var. Kaos yanlısı ülkeler, Türkiye'yi sıkıştırmaya çalışıyor" dedi

Giriş Tarihi: 25.10.2013
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı , Sabah gazetesi Ankara bürosunu ziyaret etti. Kaos lobisinin işbaşında olduğunu ve Türkiye'yi sıkıştırmaya çalıştığını belirten Kurtulmuş, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş'un açıklamaları şöyle:
*MİT OLAYI ŞAH-MAT: Başbakan Gezi olaylarında bir duruş sergilemeseydi ODTÜ'yü kaşıyabilirlerdi. Menderes olayında, Refah Partisi'nin kapatılmasında "kapat gitsin" durumu vardı. Gezi olaylarında ise "AK Parti kalsın Recep Tayyip Erdoğan gitsin" istendi. MİT Müsteşarı Hakan Fidan hakkında soruşturma açılmak istenmesi ise doğrudan şah mattı. Hedef Başbakan'dı.
*DEMOKRATİKLEŞME PAKETİ: Gezi olaylarındaki negatif havayı dağıtan demokratikleşme paketidir. Tayyip Erdoğan'ın esas vurulmak istendiği yer bu pakettir.
* BARIŞ YANLISI ÜLKELER: Türkiye'ye olan düşmanlık İsrail ile aramızda yaşananlarla başladı, şimdi genişledi. Dünyada bir kaos lobisi var. Kaos yanlısı ülkeler Türkiye'yi sıkıştırmaya çalışıyorlar. Bu kaos yanlısı ülkeleri Suriye konusunda da Mısır konusunda görüyoruz. Önceleri Suriye'deki rejimi ve Esad'ı göndermek istiyorlardı. Şimdi iş 'Esad gitsin rejim kalsın'a döndü. Bizim yapmamız gereken barış yanlısı ülkelerle birlikte olmak. Türkiye, dış politikada karşılıklı rızaya dayalı bir politikanın öncüsü olmalı. Artık kavga coğrafyalar, dinler, medeniyetler arasında değil barışçıl devletler ve kaos yanlısı devletler arasında olacak.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, SABAH gazetesi Ankara bürosunu ziyaret etti. Kurtulmuş, Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu, Ankara Haber Müdürü Yahya Bostan, Parlamento şefi Zübeyde Yalçın ve parlamento muhabiri Eda Işık'a gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kaos lobisi işbaşında'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN