Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beklenen buluşma kahvaltıda

Kılıçdaroğlu ve Sarıgül Ankara'da buluştu. Sarıgül'ün CHP'den ihracının iptali talebi bugün PM'de oylanacak

Giriş Tarihi: 3.11.2013
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile arasındaki ilk buluşma dün Ankara'da gerçekleşti. Başkentte Marriot Otel'de kahvaltıda bir araya gelen Kılıçdaroğlu ve Sarıgül görüşmesine CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı da katıldı. Edinilen bilgilere göre Kılıçdaroğlu görüşmede amacının güçlü bir CHP oluşturmak olduğunu, bu çerçevede partiyle yollarını ayırmış eski isimlerle kucaklaşmak istediklerini söyledi. Tüm seçim bölgelerinde olduğu gibi İstanbul'da da en çok oyu alacak adayla yarışacaklarını vurguladı. Sarıgül ise partiye hiçbir ön şartla gelmediğini, amacının sosyal demokrat iktidarı hem İstanbul'da hem de Türkiye'de sağlamak olduğunu belirtti.

9 KASIM'DA ANKARA'YA
Sarıgül kahvaltı sonrası yakın çevresine "Partiye katılım yarın (bugün) oylanacak. 9'unda sayın Kılıçdaroğlu'nun davetine icabet ederek binlerce kişiyle Ankara'ya geleceğiz" dedi. İstanbul'a dönen Sarıgül, gazetecilerin "CHP'ye tekrar kabul edilirseniz, sonraki aşamada aday olacak mısınız?" sorusuna, "Ülkemiz için hayırlı bir gündü, güzel bir gündü. Sayın Genel Başkanla güzel bir sohbetimiz oldu. Türkiye'nin, İstanbul'un sorunlarını dertleştik ve sohbet ettik" yanıtı verdi. Sarıgül aracına binerken "Hayat bazen çoğalır, bazen azalır" dedi.

MYK'DAN VİZE

Görüşme sonrası Salıcı, Sarıgül'ün başvuru dilekçesini genel merkeze sundu. CHP lideri ise dün topladığı parti MYK'sında Sarıgül görüşmesinin ayrıntılarını aktardı. Karar MY'dan oy birliğiyle geçerken, Gürsel Tekin'in de Sarıgül'ün dönmesi yönünde oy kullandığı öğrenildi. Sarıgül'ün dönüşü bugün toplanacak Parti Meclisi'nde oylanacak. Öte yandan Deniz Baykal, Sarıgül'ün dönüşünü Kılıçdaroğlu ile görüştüğü iddialarını yalanladı.

KILIÇDAROĞLU'NA SARILDI
Kahvaltıda Kılıçdaroğlu "Türkiye'nin ortak paydası için bir araya gelinmesi gerektiğini, Sarıgül'ün partiye dönüşünü mutlulukla karşıladığını" söyleyince Sarıgül'ün "çok duygulandım" diyerek ayağa kalktığı ve Kılıçdaroğlu'na sarıldığı öğrenildi. Sarıgül'ün "Ben parti disiplinini CHP'nin ne demek olduğunu bilirim. İstanbul'da Genel Başkan ve il başkanının talimatlarına uyacağım. " dediği belirtildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beklenen buluşma kahvaltıda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN