Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mustafa Sarıgül'den ilk açıklama

8 yıl aradan sonra CHP'ye katılan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ilk açıklamasını yaptı.

Giriş Tarihi: 4.11.2013 12:51
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını işaret ederek, '9 Kasım'da saat 10.30'da Türkiye'de gerçekten çok önemli, çok güzel, demokrasi adına inşallah yeni bir sayfa açılacak. 9 Kasım sata 10.30'da CHP Genel Merkezi önünde buluşmak üzere' dedi.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi'nin partiye dönüşünün kararını vermesi ardından basın toplantısı düzenledi.

Türkiye için güzel bir gün yaşandığını söyleyen Mustafa Sarıgül, 'Yıllar sonra CHP'ye baba ocağına geri dönüyorum. Bu karar için Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na, Parti meclisi üyesi arkadaşlarıma, yıllardan beri sokak sokak Türkiye'nin her noktasını dolaşan Türkiye Değişim Hareketi gönüllülerine teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımızla birlikte bugün huzurluyuz. Bu karar ülkemizin özlediği büyük demokratik buluşmaya çok ama çok önemli katkı sağlayacaktır. Bu karar aynı zamanda bir hakkın teslimidir. Şimdi hepimiz düşüncelerimiz adına son derece gururluyuz' dedi.
Bundan sonra birlikte CHP iktidarı için çalışacaklarını söyleyen Sarıgül, 'İnanıyorum ki CHP'nin İstanbul'dan başlayacak iktidar yolculuğunda bugün yepyeni bir sayfa açılmıştır. Birlikte tüm birikimlerimizi bütün enerjilerimizi yerel yönetim tecrübelerimizi önce İstanbul'da sonra Türkiye'de ortaya koyma zamanı gelmiştir. Çalışma arkadaşlarımızla birlikte kendimi her zamankinden daha da istekli, daha enerjik ve inşallah daha da güçlü hissediyorum' diye konuştu.

Artık geleceğe bakmak gerektiğini vurgulaya Sarıgül, 'Geride kalan yılar için hiç ama hiç kimseye kırgınlığım söz konusu değildir. Artık hep birlikte hedefe odaklanmalıyız Sadece ve sadece geleceği konuşmalıyız. Yeni açılan bu beyaz sayfada tek düşüncemiz iktidara gelmek olmalıdır. İlk hedefimiz yerel seçimlerdir. Önce yerel seçimlerde sonra da genel seçimlerde bayrağı burca dikmek için hep birlikte gecemizi gündüzümüze katacağız. Çalmadığımız kapı, sıkmadığımız el kalmayacak. Büyük bir onurla savunduğumuz düşüncelerimizi iktidara getirmek için cumhuriyetimizin değerlerini geliştirip güçlendirmek için üzerimize düşeni yapacağız. Tehlike yanımızdan geçerken hiçbirimiz seyirci kalamazdır. CHP Parti meclisi bu kararla yerel yönetimlerde iktidara gelmenin yolunu açmıştır. Önce İstanbul'u, sonra bu güzel ülkemizi sevgisizlikten birlikte kurtaracağız' şeklinde konuştu.

Konuşması sık sık alkışlarla bölünen Sarıgül, konuşmasının sonunda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı işaret ederek, '9 Kasım saat 10.30'da Türkiye'de gerçekten çok önemli, çok güzel, demokrasi adına özgürlükler adına, bireyin mutluluğu adına inşallah yeni bir sayfa açılacak. 9 Kasım sata 10.30'da CHP Genel Merkezi önünde buluşmak üzere' ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mustafa Sarıgül'den ilk açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN