Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan: ' yapsın' temennisinde bulundular

Başbakan Erdoğan, asrın projesi 'ın seferlere başladığında bazı çevrelerde Marmaray'ın başarısız olması yönünde, hatta yapması konusunda temennilerini açık açık dile getirdiklerini gördüklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 5.11.2013 15:17
Başbakan AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu. İstanbul'da 'ın açılışını geçtiğimiz hafta yaptıklarını ve Marmaray'ın 15 gün ücretsiz olmasını sağladıklarını belirten Erdoğan, 'İlk gün kullanan sayısı 300 bine ulaştı. Pazar günü 350 bin yolcu taşındı. Türkiye'nin dört bir tarafından vatandaşlar geldi, Marmaray gururunu orada yaşadılar. Marmaray'da yaşanan küçük çaplı aksaklıkların, özellikle de askıya tutunacağı yerde emniyet kollarının çekilmesiyle yaşanan aksaklıkların bazı çevrelerde çok büyük bir keyif ve heyecan yarattığını gördük. Zevkleniyorlar, ha durdu, işte aradığımı buldum, kamera da arkada. Kendine göre çekim yapıyor. 76 milyonun tamamı Marmaray'ın gururunu yaşarken varsın bazıları da Marmaray'ın küçük aksaklıklarından dolayı sevinç yaşasın. Fakat bu hazımsızlığın, bu hasetin son bulması ve Marmaray gururunu yaşamayanların da bu gururu yaşaması bizim en büyük temennimiz. Özellikle Marmaray'a binmeyeceğini ifade edenlere Marmaray'ı seyirlik olsun diye değil, bir karşıdan diğerine hızlı, güvenlikli ve konforlu şekilde geçmek için inşa ettiğimizi hatırlatıyorum. Onların da bir an önce bunu tecrübe etmelerini, milletin gururunu onların da paylaşmalarını yürekten arzu ediyorum.' şeklinde konuştu.

Marmaray seferlere başladığında bazı çevrelerde Marmaray'ın başarısız olması yönünde, hatta Allah korusun, yapması konusunda temennilerin açık açık dile getirildiğini gördüklerini ifade eden Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: 'Olur mu böyle şey, şu hale bak. Biz, Japonya Başbakanı da dahil olmak üzere Marmaray'ın açılışında hayır duaları yaparken, birilerinin bu hayır duaların aksine temennilerde bulunduğunu üzülerek gördüm.'

Siyasi iktidarı sandıkta alt edemeyenlerin ülke içinde kriz çıkmasını ve iktidarın yıpranmasını istediklerini anlatan Erdoğan, 'Buradan nemalanmak istiyor. Sandıktan başarı bulamayanlar ülkenin felaketinden medet umuyorlar. Bakıyorsunuz terör eylemleri olsun da, şehitler gelsin de, hükümet yıpransın diye temennide bulunanlar, siyasi ikbalini böyle görüşe bağlayanlar var.' eleştirisinde bulundu.

"GENÇLERE SOR, VİTA YAĞINI BİLMEZ, AMA ONUN İÇİN KUYRUĞA GİRİYORDUK"

Eski Türkiye'de benzin, ekmek, yağ ve tuz kuyruklarında bekleyenlerin kendileri olduğunu ve bunların bu ülkede yaşandığını ifade eden Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: 'Bunlar bu ülkede yaşanmadı mı? Ama şu an 20 yaşındaki genç bunları bilmiyor, onlar bu kuyrukları görmedi, onlar sadece AK Parti iktidarını gördü, zannettiler ki Türkiye hep böyle idi. Şu anda 20 yaşındaki gençler hangi mağazaya girse dünyanın en meşhur markalarını bulabileceğini biliyor. Bırakın onu, biz yerli markaları bulamıyorduk. Eskiden Vita yağı vardı şimdi gence sorun, Vita yağı bilir mi, inanın yüzde yüzü bilmez. Bunun için kuyruğa giriyorduk. Bütün bunların karşısında yeni bir dönem ülkemizde başladı. Bu sağlıklı ürünlerin hepsi ülkemizde son 10 yılda üretilmeye başladı. Yeni Türkiye'de artık fakir zengin arası ayrım ortadan kalktı. 20 yaşındaki genç kardeşim biz kitap bulamıyorduk, defter kalem alabilmek için kırtasiye dükkanlarında sırada bekliyorduk. Sağlıkta, şu an ana muhalefetin başındaki genel müdürün yaşattığı bir zulümdür kuyruk zulmü. Sosyal Sigortalar Kurumu'nun hastanelerinde, Emekli Sandığı hastanesinde kuyruklar vardı. O zaman bu hastaneler ayrıydı, ama şimdi tüm hastaneler birleştirildi, istediğin hastaneye gidiyorsun, aynı zamanda devletle anlaşmalı özel hastanelere gidiyorsun, hepsinden aynı hizmeti alıyorsun.'

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: 'Marmaray kaza yapsın' temennisinde bulundular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN