Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu’ndan tokat gibi cevap

Dışişleri Bakanı , CHP'li vekilin Esad iddiasına tokat gibi cevap verdi.

Giriş Tarihi: 6.11.2013 16:45 Güncelleme Tarihi: 6.11.2013 17:12
Beşşar Esad'ı ziyaret eden CHP heyetinde de yer alan ve Dışişleri Komisyonu Üyesi de olan CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, bahsi geçtiği iddia ettiği Esad'le diyaloğu, bakan Davutoğlu 'Bir diktatöre değil Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'na inanın' diyerek yalanladı.

Eryılmaz şu iddiada bulunmuştu: "Ben Beşar Esad'la konuştum 'Başbakan Erdoğan benden Müslüman Kardeşler'e izin vermemizi istedi' dedi. Esad bize 'buna izin vermeyiz' dedi. Siz radikal dincilere destek veriyorsunuz"


ARTIK KARAR VERİN

Buna karşılık Davutoğlu şu yanıtı verdi;

"Bizim tüm görüşmelerimiz devlet arşivlerinde kayıtlıdır. Başbaşa görüşmemizi de görüşme sonunda Esad'ın dışişleri bakanı ve bizim büyükelçimizle birlikte dikte ettirdik. Siz Esad'a inanıyorsunuz. Karar vermek zorundasınız. Bizim Esad'la görüşmelerimizde Müslüman Kardeşler'in m'si bile geçmemiştir.

Siz gidip 150 bin kişinin katili, kendi halkına kimyasal silahla saldırmış cinayetler işlemiş bir caniye inanıyorsunuz. Türkiye Cumhuriyeti başbakanına inanmıyorsunuz. Burası Türkiye Büyük Millet Meclisi sayın Eryılmaz, artık bir karar verin. Bir kere de çıkın insanlık vicdani adına Esad'ı eleştirin."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu’ndan tokat gibi cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN