Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Kıbrıs'ta tarih yazıyoruz"

Yıllar sonra ilk kez KKTC ve Güney Kıbrıs özel temsilcileri Yunanistan ve Türkiye'ye ziyarette bulunacak. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, “KKTC'nin Atina ziyareti tarih yazdığımızın göstergesi” dedi.

Giriş Tarihi: 7.11.2013 09:28 Güncelleme Tarihi: 7.11.2013 15:07
KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun özel temsilcisi Osman Ertuğ ile Rum Müzakereci Andreas Mavrayannis Ankara ve Atina'ya ziyarette bulunacak. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, heyetlerin ziyaretinin önümüzdeki günlerde gerçekleşeceğini açıkladı, ancak tarih vermedi. Temsilciler daha önce ziyaretler öncesinde teatide bulunmak amacıyla buluşmuş ve ortak bir metin hazırlanması için çalışma yapılmıştı.


DAVUTOĞLU 5 SAAT BRİFİNG VERDİ

Meclis Dışişleri Komisyonu'nda Türk dış politikasına ilişkin brifing veren Bakan Davutoğlu, KKTC'yle ilgili değerlendirmede bulunurken "KKTC'nin Atina ziyareti"ne vurgu yaparak "tarih yazdık" ifadesini kullandı. Muhalefet temsilcileri ise "Tarih yazmıyorsunuz, doğalgaz olmasaydı bu ziyaret gerçekleşmezdi" karşılığını verdi. Basına kapalı gerçekleşen brifing yaklaşık 5 saat sürdü. Davutoğlu,hükümetin uyguladığı dış politikanın bir başarı hikayesi olduğunu belirterek, "New York'tan sonra İstanbul, en çok konsolosluğun bulunduğu dünya şehridir" dedi.

Kaynak: Star
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Kıbrıs'ta tarih yazıyoruz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; �� koyunuz
BİZE ULAŞIN