Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Liderlerin Savaş Ay için mesajları

Giriş Tarihi: 9.11.2013 21:45 Güncelleme Tarihi: 9.11.2013 22:08
Başbakan Erdoğan: Daima saygın bir gazeteci olarak hatırlanacaktır

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, habercilik mesleğine tutkunluğu dolayısıyla en zor şartlar altında dahi görevini sürdürmüş, yaptığı televizyon programlarıyla izleyicilerinin takdirini kazanan Savaş Ay'ın daima saygın bir gazeteci olarak hatırlanacağını belirtti.

Başbakan Erdoğan, yayımladığı başsağlığı mesajında, medyanın güler yüzlü ve renkli simalarından Ay'ın vefatını büyük bir teessürle öğrendiğini bildirdi.

Erdoğan, mesajında, "Uzun süredir tedavi görmesine rağmen, habercilik mesleğine tutkunluğu dolayısıyla en zor şartlar altında dahi görevini sürdürmüş olan, yaptığı televizyon programlarıyla izleyicilerinin takdirini kazanan Savaş Ay, daima saygın bir gazeteci olarak hatırlanacaktır. Ay'a Allah'tan rahmet; ailesine ve medya camiamıza sabır ve metanet diliyorum" ifadesini kullandı.

Başbakan Erdoğan'dan Savaş Ay'ın kız kardeşine taziye telefonu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, gazeteci yazar Savaş Ay'ın vefatı nedeniyle kız kardeşi Işıl Ay'a taziyelerini iletti.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan, gırtlak kanseri tedavisi gördüğü Samatya'daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde vefat eden Savaş Ay'ın kız kardeşi Işıl Ay'ı telefonla aradı.

Başbakan Erdoğan, telefon görüşmesinde, Ay'ın vefatından büyük üzüntü duyduğunu belirterek, ailesine başsağlığı ve sabır diledi.

Cumhurbaşkanı Gül: Türk basınının seçkin bir ismi olarak takdirle hatırlanacaktır

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gazeteci yazar Savaş Ay'ın yaptığı televizyon programları, yazıları ve haberleriyle halkın beğenisini kazandığını, Türk basınının seçkin bir ismi olarak takdirle hatırlanacağını belirtti.

Gül, yayımladığı başsağlığı mesajında, Savaş Ay'ın vefatından duyduğu üzüntüyü ifade etti.

Cumhurbaşkanı Gül, "Yaptığı televizyon programları, yazıları ve haberleriyle halkımızın beğenisini kazanan Savaş Aş, Türk basınının seçkin bir ismi olarak takdirle hatırlanacaktır.Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine, Sabah gazetesine ve basın dünyamıza başsağlığı diliyorum" ifadesini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Ay'a rahmet diledi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gazeteci yazar Savaş Ay'a rahmet diledi.

Kılıçdaroğlu yayımladığı mesajda, Ay'ın ölümünden büyük üzüntü duyduğunu belirtti.

Ay'ın, basın dünyasının saygın ve seçkin isimlerinden, mesleğinin her tür çilesini çekmiş ve onurunu taşımış biri olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Savaş Ay'ın ölüm haberini büyük bir üzüntü ile öğrendim. Gazeteci-yazar Savaş Ay'a rahmet, Ay ailesiyle, yakınlarına, dostlarına ve medya dünyasına başsağlığı diliyorum" ifadesini kullandı.

BDP, Ay'ın ailesine başsağlığı diledi

BDP, gazeteci yazar Savaş Ay'ın ailesine başsağlığı diledi.

BDP Genel Merkez basın biriminden yapılan açıklamada, Savaş Ay'ın vefatının üzüntüyle öğrenildiği belirtilerek, "Ailesine ve basın camiasına başsağlığı, kendisine Allah'tan rahmet diliyoruz" ifadesine yer verildi.

DSP Genel Başkanı Türker: Daima saygı ve özlemle anılacaktır

DSP Genel Başkanı Masum Türker, hayatını gazeteciliğe adayan Savaş Ay'ın hiçbir zaman unutulmayacağını, daima saygı ve özlemle anılacağını belirtti.

Türker, yayımladığı mesajda, Savaş Ay'ın vefatından büyük üzüntü duyduklarını bildirdi. Türker, mesajında, "Gazeteci Savaş Ay'ı saygı ve sevgi ile hatırlayacağız. Hayatını mesleği olan gazeteciliğe adayan Savaş Ay, hiçbir zaman unutulmayacak, daima saygı ve özlemle anılacaktır. Kendisine rahmet, ailesine ve Savaş Ay'ı seven herkese başsağlığı diliyorum" ifadesini kullandı.

TBMM Başkanı Çiçek: Merhum Savaş Ay'a Allah'tan rahmet diliyorum

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, gazeteci yazar Savaş Ay'ın, Türk basınında önemli haberlere imza attığını ve kulvarında örnek bir meslek mensubu olduğu bildirdi.

Çiçek, yayımladığı başsağlığı mesajında, uzun süredir geçirdiği rahatsızlıktan kurtulamayan Ay'ın vefatından büyük üzüntü duyduğunu belirtti.

Ay'ın Türk basınında önemli haberlere imza attığını ve kulvarında örnek bir meslek mensubu olduğunu vurgulayan Çiçek, "Merhum Savaş Ay'a Allah'tan rahmet diliyorum. Basın mesleğinin duayen mensubu Savaş Ay'ın yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum" ifadelerini kullandı.

Bakan Yıldırım: Savaş Ay'ı saygı ve sevgiyle hatırlayacağız

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, program ve yazılarıyla topluma ışık tutan, basın dünyasına nitelik kazandıran, medya dünyasının duayen ismi gazeteci yazar Savaş Ay'ın saygı ve sevgiyle hatırlanacağını belirtti.

Bakan Yıldırım, Savaş Ay'ın vefatı nedeniyle yayımladığı mesajında şunları kaydetti:

"Türk medyasının usta ismi, basın camiasının güçlü çınarlarından biri olan Savaş Ay'ın vefatını derin bir teessürle öğrendim. Toplumumuzun önemli meselelerini ele alan programları ve yazıları ile topluma ışık tutan, basın dünyasına nitelik kazandıran, medya dünyasının duayen ismi Savaş Ay'ı saygı ve sevgiyle hatırlayacağız. Merhum Savaş Ay'a Allah'tan rahmet, ailesi başta olmak üzere yakın dostları ile basın camiasına başsağlığı ve sabır diliyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Liderlerin Savaş Ay için mesajları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN