Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Düğümü çözen acılı bir annenin itirafları

Bir kavgada ölen özel harekâtçı 'ın annesi, oğlunun itiraflarını anlattı: "Oğlum devlet için yaptıkları ve bildikleri için öldürüleceğini biliyordu"

Giriş Tarihi: 9.11.2013
nda, 40 kişilik ölüm listesi ve kayıp silahlara ne olduğu sorularına cevap aradı. Sanık İbrahim Şahin, "Ölüm listesi yok, bahsedilen Kürt Ulusal Meclisi listesidir" dedi. Haspros isimli firma tarafından hibe edilen ancak kayıp olan silahlar Korkut Eken'e soruldu. Eken, "PKK elebaşının yakalan ması için silahları yurt dışına gönderdim" diyerek kendini savundu. Kayıp silahlarla işlenen cinayetler, öldürülen bir şüphelinin acılı annesinin itiraflarıyla soruşturma savcısı Bilgili cinayetlerin bağlantılarını bir bir ortaya çıkarttı. İşte o detaylar:

METİN VURAL'IN ÖLDÜRÜLMESİ


09.01.1995 tarihinde ANAP Keskin ilçe Başkanı Metin Vural, Kırıkkale'den Keskin ilçesine seyir halinde iken aracının içerisinde başından vurularak öldürülmüş olarak bulundu. Olay öncesinde aynı araçta bulunan İdris Diri, "Seyir halinde iken sivil bir araç bizi durdurdu. Ellerinde polis telsizi bulunan kişiler, Vural'ı indirerek üzerinde silahını istediler. Daha sonra benim arabayı götürmemi, Vural'ı merkeze götüreceklerini ifade ettiler. Daha sonra öldürüldüğünü duydum" diyerek, yaşadıklarını anlattı.

YORULMAZ'IN ANNESİNDEN İTİRAF


Vural dosyasında acılı bir annenin itirafları gerçekleri ortaya koydu. Şüpheliler arasında yer alan ancak Bursa'da öldürülen özel hareket polisi 'ın annesi Nurhan Yorulmaz, şu ifadeyi verdi: "Bir gün oğlumla televizyon izlerken Pehlivanlı'nın katilinin öldürülmesiyle ilgili televizyonda bir haber geçti. Oğlum bana Pehlivanlı'yı öldüren Vural'ın kendisi ve arkadaşları tarafından öldürdüğünü söyledi. Oğlum Pehlivanlı'yı, Mesut Yılmaz'ın öldürttüğünü söyledi. Öldüren kişinin de konuşmaması için Abdullah Çatlı'ya talimat verilmiş. Çatlı da öldürme talimatını oğluma ve arkadaşlarına verdiğini anlattı. Oğlum devlet için yaptıkları ve bildikleri için bir gün öldürüleceğini söylüyordu ve öldürüldü." Hikmet Babataş'ın, 28.04.1996 tabancayla ateş edilerek öldürülmesine ilişkin bu güne kadar herhangi bir bilgiye ulaşılamadı. ;

ÖLÜM LİSTESİNDEN ÇIKMAK İÇİN RÜŞVET İDDİASI

ARKADAŞINA GÖNDER
Düğümü çözen acılı bir annenin itirafları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN