Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Cepte çıkan fatura aldatma delili değil'

Giriş Tarihi: 10.11.2013

Eşinin cebinde başkasına ait elektrik faturası bulan kadın, konuyu dedektif gibi araştırıp boşanma davası açtı. Ancak Yargıtay "Fatura aldatmaya delil değil" dedi

Kocasından şüphelenen pek çok kadın "cep karıştırma" yöntemine başvurur. Ankara'da S.A. isimli kadın 15 yıl önce evlendiği ve kendisini aldattığından şüphelendiği kocası H.A.'nın cebinden kendilerine ait olmayan ödenmiş bir elektrik faturası buldu. Kadın ertesi gün evden çıkan kocasını takip etti ve fatura üzerindeki adrese gittiğini belirledi. Kadın kapıyı çaldı ancak açan olmadı. Apartmandaki diğer evlerin kapısını çalan kadın eşinin bir kadınla görüştüğü bilgisi aldı. S.A. emin olmak için daha sonra aynı komşulara eşinin fotoğrafını gösterip teğit etti. S.A. kapıdan çıkarkense eşiyle karşılaştı. Kocası S.A. apartmanda oturan bir erkek arkadaşı olduğunu söyledi. Kadın bunun üzerine 10 bin TL maddi, 10 bin TL manevi tazminat isteyerek boşanma davası açtı. Ankara 11'inci Aile Mahkemesi H.A.'nın S.A.'ya 20 bin TL maddi - manevi tazminat ve her ay da 350 TL yoksulluk nafakası ödemesine hükmederek boşanma kararı verdi.

'DELİLLER YETERLİ DEĞİL'
Dosya temyiz incelemesini yapan Yargıtay 2'nci Hukuk Dairesi boşanma kararını "Taraflar arasında ortak hayatı temelinden sarsacak derecede ve birliğin devamına imkan bırakmayacak nitelikte bir geçimsizliği gösterir ciddi sebep ve deliller bulunmamaktadır" diyerek bozdu. Yerel mahkemenin kararında direnmesi üzerine dosya Yargıtay Hukuk Genel Kurulu'na geldi. İlk karar toplantısında 47 üyeden 24'ü "kocanın aldattığı sabit değil" dedi. 3'te 2 çoğunluk sağlanamayınca dosya ikinci müzakereye kaldı. Kurul ikinci müzakerede oy çokluğuyla kocanın kadını aldattığına yönelik somut delil bulunmadığına hükmetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Cepte çıkan fatura aldatma delili değil'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN