Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üç ülkeden ortak fuhuş operasyonu

AB polis teşkilatı, Dominik Cumhuriyeti'nden Avrupa'ya insan kaçırıp kadınları fuhuşa zorlayan uluslararası suç örgütünü Türkiye, Yunanistan ve İspanya'da düzenlenen operasyonlarla çökertti

Giriş Tarihi: 12.11.2013
Dominik Cumhuriyeti'nden Avrupa'ya insan kaçakçılığı yapıp, kadınları fuhuşa sürükleyen çeteye Türkiye, İspanya ve Yunanistan güvenlik birimleri ortak operasyon yaptı. İspanya polisi ve jandarmasının verdiği bilgiye göre, AB'nin polis teşkilatı Europol ve adli birimi Eurojust'ın koordinatörlüğünde yürütülen ve "Akropolis-Caronte" adı verilen operasyon kapsamında Türkiye'de 16, Yunanistan'da 18 ve İspanya'da 39 kişi yakalandı. Suç örgütünün Dominik Cumhuriyeti'nden kaçak olarak Avrupa'ya gelmek isteyen insanları kandırıp, uyuşturucu ve fuhuş sektöründe kullandığı bildirildi. Senet imzalatılarak Dominik Cumhuriyeti'nden çıkarılan kişilerin Türkiye ve Yunanistan'a kaçak göçmen olarak getirildiği, bu ülkelerde sahte belgeler alanların İspanya'ya gönderildiği belirtildi. İspanyol polis kaynakları, İstanbul'a getirilen Dominik Cumhuriyeti vatandaşlarına sahte evraklar sağlandığı ve karayolu ya da botlarla Meriç nehri üzerinden Yunanistan'a götürüldükleri bilgisini verdi. Kaçaklardan kadın olanların ilk olarak Atina'daki gece kulüplerinde çalıştırıldığı, daha sonra İspanya'ya getirilip fuhuşa zorlanmaya devam edildiği açıklandı. Suç örgütü üyelerinin zorla çalıştırdığı kadınlara cinsel tacizde bulunduğu da kaydedildi. Konuyla ilgili olarak 3 ülkenin adli kurumları arasında işbirliği yapıldığı duyuruldu.

ÜÇ KATLI BİNAYA BASKIN
İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Kumar Büro Amirliği ekipleri, Fatih Aksaray'da 3 katlı bir binada fuhuş yapıldığı ihbarı üzerine operasyon düzenledi. Kadınların sokakta para karşılığında anlaştıktan sonra, söz konusu binada fuhuş yaptığını belirleyen ekipler, aralarında Türkmenistan, Rusya, Moldova ve Özbekistan asıllıların da bulunduğu biri aracılık yapan 14 kadını gözaltına aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üç ülkeden ortak fuhuş operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN