Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arınç sessizliğini bozdu

Bülent Arınç, öğrenci evleri konusundaki açıklamalarını 'kriz' diye yorumlayan medyaya tepki gösterdiği iddia edildi.

Giriş Tarihi: 14.11.2013 09:55 Güncelleme Tarihi: 14.11.2013 09:58
Arınç'ın yakın çevresine, kendisini öven yazıları kastederek 'Yıllardır düşmanca yayın yapan gazeteler ve yazarlar bize methiye diziyor. Bizi saf mı zannediyorlar' dediği iddia edildi.

Arınç'ın öğreci evleri sitemi sonrası AK Parti'de kriz olduğu ve Arınç'ın her an istifa edebileceği yorumları medyada yer almıştı. Tartışmaların odağındaki isim bugün Yeni Şafak gazetesinin manşetindeydi.

Arınç'ın "Bizi saf mı sanıyorlar" sözünü manşete çeken gazetenin Arınç'ın tartışmanın bu noktaya gelmesinden oldukça üzgün olduğunu yazdı.


SENARYOLARA ŞAŞIRMIŞ

Bu atmosferin oluşmasında ise Arınç hakkında AK Parti'den ayrılması yönünde senaryolar ortaya atan ve Arınç'a övgüler dizen köşe yazılarının etkili olduğu belirtildi. Ankara'da köşe yazılarına göz atan Arınç'ın 'Yıllardır bize düşmanca yayın yapan bazı köşe yazarları ve gazeteler şimdi methiyeler diziyorlar. Bunlar bizi saf mı zannediyor' şeklinde yorum yaptığı öğrenildi.

Öte yandan Başbakan Erdoğan, Diyarbakır ziyaretine Bülent Arınç'ı da dahil etti, ikilinin uçakta görüşeceği belirtiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arınç sessizliğini bozdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN