Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu'dan yeni sınır kapıları müjdesi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Irak ziyareti dönüşü yaptığı "Habur'da 5 kapı daha açmak istiyoruz" açıklaması Habur Sınır Kapısında bekleyen şoförlerde heyecana neden oldu.

Giriş Tarihi: 14.11.2013 16:17
Habur Sınır Kapısı'nın kapasitesinin yeterli olmadığını belirten şoförler yeni sınır kapılarının açılması ile işleyişin hız kazanacağını düşünüyor.

Habur Sınır Kapısı üzerinden Irak'ın kuzeyine yük taşıyan şoförlerlerden Mehmet Emin Kutboğa, kararı memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, "Artık kuyrukta beklemeyeceğiz. Yeni sınır kapılarının açılmasını bekliyoruz" dedi.

Cengiz Tatlı, zaman zaman yoğunluk nedeniyle günlerce sınır kapısında beklemek zorunda kaldıklarını ifade ederek, "Dışişleri Bakanımızın bu haberi bizi fazlasıyla mutlu etti" diye konuştu.

Mehmet Emin Yeşilyurt ise Habur Sınır Kapısının artık araç yoğunluğunu kaldıramadığını kaydederek, yeni sınır kapılarının açılmasını heyecanla
beklediklerini belirtti.

Sınır kapısından günde yüzlerce aracın geçtiğine dikkati çeken Yeşilyurt, "Habur Sınır Kapısı'nın kapasitesi artık bu yoğunluğu kaldırmıyor. Türkiye ve Irak tarafından yeni sınır kapılarının açılması için bir an önce çalışmalara başlanmasını bekliyoruz" diye konuştu.

Şoför Abdulkadir Sungur da sınır kapısındaki araç yoğunluklarının sona ermesi için yeni sınır kapılarının açılmasının şart olduğunu ifade ederek,
kuyrukta beklerken büyük mağduriyet yaşadıklarını anlattı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'dan yeni sınır kapıları müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN