Doğan'ın sahte avukatı yakalandı

Giriş Tarihi: 14.11.2013 10:56 Güncelleme Tarihi: 14.11.2013 15:17

Eskişehir'de tanınmış bir ailenin kızıydı. Hukuk fakültesine girdi ama bitiremedi. Balyoz Davası'nda Çetin Doğan'ın avukatlığını yaptı. Aileden binlerce lira para alan sahte avukat Seda A. yakalandı...

Balyoz Davası kapsamında Ankara 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın eşi Nilgün Doğan, kız kardeşinin aracılığı Seda A ile tanıştı. 22 yaşındaki kız Doğan Ailesi'nin Ankara'daki işlerini takip edeceğini söyleyerek aileyi kandırdı. Daha sonra da kendisini Çetin Doğan'ın yeğeni ve avukatı olarak tanıtarak cübbe giyip duruşmalara katıldı.

DİĞER AVUKAT BULDU

Doğan Ailesi'nden çeşitli tarihlerde toplam 3 bin 700 TL para alan Seda A.'nın, sahte avukat olduğu, avukatlık kimlik bilgilerini bildirememesi sonucu Çetin Doğan'ın diğer avukatı Hüseyin Ersöz'ün yaptığı araştırma sonucu ortaya çıktı. Yakalanacağını anlayınca kayıplara karışan Seda A. hakkında Ankara Cumhuriyet Savcılığı'nca suç duyurusunda bulundu. Seda A., dün akşam Ankara'dan gelen polisler tarafından gözaltına alındı. Seda A., sorgulanmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

SORUNLARI VAR

Balyoz Davası'nda 20 yıl hapis cezası alan Çetin Doğan'ın avukatı Hüseyin Ersöz, yaşanan bu sahte avukat olayını doğruladı. Hukuk Fakültesi'ni bitiremeyen Seda A.'nın, psikolojik sorunlarının bulunduğunu belirten Ersöz, Eskişehir'de yaşayan ve tanınmış bir ailenin kızı olan Seda A.'nın, Ankara Adliyesi'nde kendisini avukat ve Çetin Doğan'ın yakını olarak tanıtarak bir şoförden de 4 bin TL para aldığını söyledi.

Kaynak: Takvim
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğan'ın sahte avukatı yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN