İki terörist teslim oldu

Giriş Tarihi: 15.11.2013 21:36
Genelkurmay Başkanlığı, bölücü terör örgütü mensubu iki kişinin teslim olduğunu bildirdi. TSK ayrıca teröristler tarafından kaçırılan bir askerin kendi imkanları ile kurtulup teslim olduğunu duyurdu.

Genelkurmay'dan yapılan yazılı açıklama şöyle denildi:

"Bölücü terör örgütü mensubu, Baharin ZAGROS kod adlı Şehriban Sevi isimli terörist, 14 Kasım 2013 günü saat 12.15 sıralarında, babası ile birlikte Hakkri Çukurca İlçe Jandarma Komutanlığına silahsız ve teçhizatsız olarak teslim olmuştur.

"12 Kasım 2013 günü saat 13.30 sıralarında; Şezvan kod adlı Mevlüt Erik isimli bir bölücü terör örgütü mensubu, ağabeyi tarafından Şemdinli İlçe Emniyet Müdürlüğüne, silahsız ve teçhizatsız olarak teslim edilmiştir. Söz konusu bölücü terör örgütü mensubu, Cumhuriyet Savcısı tarafından sorgusu yapılmak üzere Hakkri İl Emniyet Müdürlüğünde gözaltında tutulmaktadır.

"10 Kasım 2013 saat 23.30 sıralarında halen ikinci Zırhlı Tugay Komutanlığı/İstanbul'da askerlik hizmetini yapmakta olan Er E.G. teröristler tarafından kaçırıldığını ve müteakiben kendi imknı ile ellerinden kurtulduğunu beyan ederek Hakkri/Çukurca Çığlı 6'ncı Hudut Tabur Komutanlığına teslim olmuştur. Söz konusu personel, Çığlı Jandarma Karakol Komutanlığına teslim edilmiştir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki terörist teslim oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN