Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'yi bölmek isteyenlerin karşısında duracağız

Giriş Tarihi: 17.11.2013 21:35
DSP'nin kuruluşunun 28. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında partililer Anıtkabir'i ziyaret etti. Ziyaretin ardından DSP Genel Başkanı Masum Türker Anıtkabir Özel Defteri'ne, "Türkiye'yi bölmek isteyenlerin, Cumhuriyet'in değerlerini yok etmek isteyenlerin ve bunlara seyirci kalanların karşısında dik durarak ve ulusal duruşumuzla Türkiye'nin hakkettiği gücüne kavuşmasına çalışacağız" ifadelerini yazdı.

DSP lideri Türker, DSP'nin 28. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında DSP Başkanlık Kurulu Üyeleri, Parti Meclisi Üyeleri, Merkez Disiplin Kurulu Üyeleri, il ve ilçe başkanları, il danışma kurulu üyeleri ve partililerle Anıtkabir'i ziyaret etti.

DSP Genel Başkanı Türker ve beraberindeki heyet Atatürk'ün mozolesine çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu. DSP heyeti daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. DSP Genel Başkanı Türker, burada bulunan Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:

"Aziz Atam; bugün DSP'nin 28. kuruluş yıldönümü için toplandık ve huzuruna geldik. Türkiye'nin kuşatıldığı, federasyonlara ayrıştırma girişimlerinin yapılarak yeni devlet adı altında yapılandırıldığı günümüzde DSP'liler Türk milletinin bütünlüğü ve Türkiye ile birlikte bölünmez ve ayrışmaz yapısını korumak için huzurunda and içiyoruz. Türkiye'yi bölmek isteyenlerin, Cumhuriyet'in değerlerini yok etmek isteyenlerin ve bunlara seyirci kalanların karşısında dik durarak ve ulusal duruşumuzla Türkiye'nin hakkettiği gücüne kavuşmasına çalışacağız. Partimizin kurucusu ve Demokratik Sol felsefenin kuramcısı Bülent Ecevit'in bize gösterdiği Atatürk yolu olan ulusal yoldan ayrılmayacağız. Saygılarımla ve özlemle hep seni ve kurucumuz Bülent Ecevit'i fikirlerimiz ile yaşatacağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'yi bölmek isteyenlerin karşısında duracağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN