Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan sert konuştu: Bir değil iki değil üç değil

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan St. Petersburg’a hareketinden önce açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 21.11.2013 18:39 Güncelleme Tarihi: 21.11.2013 20:09
Erdoğan şunları söyledi:

Bildiğiniz gibi hükümetimizin dış politikadaki açılı ve başarılardan biri olarak Rusya ile de vizesi seyahat konusunda bir anlaşmaya varmıştık.

Rusya ile halklarımızın kaynaşması ve turizmde ciddi bir patlama yaşanmıştır. Rusya'nın Türkiye'ye gönderdiği turist sayısı 4 milyonu aşmıştır.

Bu ziyaretimizde insani ilişkilerimizin gelişmesi için yeni görüşmeler yapacağız. Başta Suriye'deki trajedinin sona erdirilmesi için karşılıklı fikir alışverişinde bulanacağız.

Başbakanlık önünde bomba alarmı

Bir yerlerle bağlantısı olup olmadığını güvenlik güçleri araştıracaktır. Bunula ilgili kararı yargı verecektir. Etrafımdaki güvenlik çemberiyle ilgili olarak nasıl başladıysak öyle gidiyoruz. Güvenlik tedbirlerini onlar karar verirler. Çok çok rahatsız edici şeyler olduğunu ki zaman zaman istemişimdir bu tedbirler azaltılır.

İdris Bal'ın disiplin kuruluna sevk edilmesi

Bir kişi siyaset yapıyorsa siyaset yapmak istediği partini politikalarını kabul eder. Aday olduktan sonra da partinin iç disiplinine uymak zorundadır. Kendine çok güveniyorsa gider bağımsız aday olursun. Ama siz gelip kendinize güvenmeyeceksiniz partiden aday olacaksınız sonda da partinin iç disiplinine riayet etmeyeceksiniz. Parti displinine riayet edilmemesi olacak şey değil. Bu arkadaşımızın yaptığı bir değil iki değil üç değil. Arkadaşımız maalesef partinin kendi iç disiplinine riayet etmediği için ilgili arkadaşlarımız mutabakata vardılar ve konuyu bana da rapor ettiler. Arkadaşlarımızın bu teklifini kabul ettim ve disipline havale edildi.

Dershaneler tartışması

Biz ne suç işledik ki kapatılıyoruz gibi bir yaklaşımla bakıyorlar. Burada suç aramak suçla aramak gibi bir durum yok. Biz bir dönüşümden söz ediyoruz. Biz sağlıkta bir dönüşüm yaptık. Şehirlerde şehircilik anlayışında bir dönüşüm yaptık.

Bedelli askerlik

Başbakan Erdoğan'ın bedelli askerlik konusunda dün gece yaptığı açıklamada yaşın düşürülebileceği konusunda oluşan algılar üzerine sorulan soruya Erdoğan, "Ben öyle bir şey demedim, yaşın düşürülmesi konusu bir öneri şeklinde soruldu ben de yetkililerle konuşulabilir dedim" şeklinde yanıt verdi.

Mısır'da yaşananlar

Mısır'daki gelişmeleri insanlık dramı olarak karşılıyorum. 100 gün önce o zaman 2 bin 600 kişi katledilmişti 7 bin kişi yaralanmıştı. O günden buna yana 3 bin 700 kişi katledildi.

Mısır'da eğer demokrasiye saygısı olanlar olsa Mursi'ye yapılan hareketin karşısında dikilmeleri gerekirdi. Mursi'nin yargı karşısındaki tutumunu saygıyla karşılıyorum. Oradaki tavrı duruşu söylemleri gerçek bir demokratın duruşudur.

Yerel seçimler ve adaylar

Sıkıntılı olduğumuz noktalarda kamuoyu araştırması yapıyoruz. 30 büyükşehrimizde bu süreci işletecek olan arkadaşlarımızla ayrıca final görüşmesi yapacağız. İnşallah önümüzdeki haftadan itibaren açıklayacağız. 22 ilimizin büyükşehir belediye adaylarını belirledik. 8'ini belirlemedik. Onun dışında 11 ilin adaylarını belirledik.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan sert konuştu: Bir değil iki değil üç değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN