Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Böyle çark görülmedi

Giriş Tarihi: 22.11.2013 16:11 Güncelleme Tarihi: 22.11.2013 16:12

Milliyet yazarı Abbas Güçlü 1 yıl önce dershanelerin kaldırılması gerektiğini söylerken bugün tam tersini söylüyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın önce 2009 ardından 2012 yılında gündeme getirdiği ve şu anda kaldırılacak olan dershanecilik eğitim sistemini bugün savunan Abbas Güçlü 2012 yılında dershanelerin kaldırılması gerektiğini söylemişti. Güçlü eğer dershaneler kaldırılırsa Başbakan'ın elini öpüp oyunun AK Parti'ye vereceğinin de altını çizmişti.


GÜÇLÜ: DERSHANELER KALDIRILIRSA OYUMU AK PARTİ'YE VERİRİM

"Dershaneler son 50 yıldır var. Ben 30 yıldır gazetecilik yapıyorum. Kenan Evren'den bu yana gelen her iktidar kaldıracağını söylüyor. Başbakan kaldırırsa elini öperim ve oyumu da AK Parti'ye veririm."


1 YIL SONRA BAŞKA DERSHANE ÖVGÜSÜ

Abbas Güçlü bu hafta yazdığı yazısında ise dershanelerin kapatılmasının çocukları sokağa iteceğini söyledi. Güçlü, "Dershaneleri sadece, sınavlara öğrenci hazırlayan kurumlar olarak görmek ise yanlışların en büyüğü olur. Çünkü dershaneler okulların sağlayamadığı sosyal ortamı sundukları için öğrencilerin tercih nedeni. Dershanelerin kapatılması yüz binlerce öğrenciyi sokağa iter" dedi.

Hatırlanacağı üzere 28 Şubat'ta hükümeti deviren askeri cuntaya destek veren gazeteciler listesinde adı geçen Abbas Güçlü Kur'an Kurslarına başlama yaşının küçültülmesi önerisine de karşı çıkmıştı.

Kaynak: Haber7

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Böyle çark görülmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN