Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Helalleşme peşindeyiz'

Çözüm süreci konusunda "Masamızda farklı hesaplar yapılmış Türkiye haritası yok" diyen Erdoğan, "Bölücü diyenler bölücü" dedi

Giriş Tarihi: 24.11.2013
Başbakan Tayyip Erdoğan, Trabzon'da vatandaşlara hitabında çözüm sürecine gelen tepkiler için "Biz kaybetmeye razıyız. Yeter ki Türkiye, kardeşlik kazansın" dedi. Erdoğan şu mesajları verdi:
Diyarbakır'da ne söylediysek geldik Trabzon'da da onu söylüyoruz. Biz ırkçı bir parti değiliz. Tehditlere, il başkanlarımızı şehit etmelerine rağmen yılmıyoruz, bizi bölücü olmakla suçlayanlar aslında kendi zihinlerinde Türkiye'yi bölmüş.
Bizim dinimizde, kalbimizde, masamızın üzerinde farklı renklere boyanmış üzerinde farklı hesaplar yapılmış Türkiye haritaları yok. Biz hesaplaşmanın değil, 76 milyonun helalleşmesinin peşindeyiz.
Sanatçısından, kendi vatandaşından korkan devlet büyük devlet olamaz. Üniversitelerde, kamuda başörtülüler var, ne oldu Türkiye bölündü mü? Büyüdü daha bir kardeş oldu. Biz türkülerden, dinlerden kimliklerden, korkacak kadar küçük bir devlet değiliz.
Trabzon'da gençlere rica ediyorum; gidin ilk Meclis zabıtlarını okuyun. 10 yıllar boyunca bu millete dayatılan kavramların ne kadar suni olduğunu göreceksiniz. Şehitlerimizi incitecek hiçbir adımı atmayız, attırmayız. Kan tiryakisi olanlar bize 'ne verdiniz' diye soruyorlar. Biz hiçbir şey vermedik, vermeyiz ve vermeyeceğiz. Kan dursun göz yaşı dursun. Yeter ki kardeşlik kazansın. Biz kaybetmeye razıyız.
(Dershaneler) Şu anda 600 bine yakın derslikte 900 bine yakın öğretmenimiz görev yapıyor. Öğretmen sadece üniversite sınavlarına hazırlayan, test tekniğini öğreten değildir. 13 yıl boyunca ilim, edep-adap öğreten, sabırla öğrencisine hayatı takdim edenler bu işin asli unsurudur. Onların hakkını bir kenara koyamayız. Her öğretmen değerlidir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Helalleşme peşindeyiz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN