Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Densiz adam

Japon Milli Günü'nde konuşan Emine Erdoğan'a sözlü tacizde bulunan CHP Tunceli Milletvekili tepkiye neden oldu

Giriş Tarihi: 27.11.2013
Meclis'teki seviyesiz konuşmaları ile dikkat çeken CHP Tunceli Milletvekili , bir skandala daha imza attı. Onur konuğu olarak davet edildiği Japon Milli Günü'nde konuşan Başbakan Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a sözlü tacizde bulunan Genç, resepsiyonun havasını bozdu. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, korumaların devreye girdiği olayda Genç'e "Terbiyesizlik yapma, Sayın Başbakan'ın eşi konuşuyor" diye tepki gösterdi. Japon İmparatoru'nun 80. yaş günü nedeniyle Japonya Büyükelçiliği'nde düzenlenen resepsiyona katılan Emine Erdoğan, konuşmasına Japonca "iyi akşamlar" diyerek başladı. Bu sırada Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın yaklaşık iki metre yakınında bulunan CHP Tunceli Milletvekili Genç, etrafındakilere yüksek sesle "Kim bu kadın, bakanlar varken hangi sıfatla konuşuyor" dedi. Davetlilerin "Dinliyoruz, susar mısınız" sözleri üzerine tartışma başladı. Emine Erdoğan'ın korumalarının uzaklaştırmaya çalıştığı Genç, "Dokunmayın bana" diye karşılık verdi. Yıldız da tepkisini sürdüren Genç'e "Terbisizlik yapma, Sayın Başbakan'ın eşi konuşuyor" dedi. Genç davetliler tarafından uzaklaştırıldı. Yıldız, "Japonya'da aynı şekilde Türk Günü'ne Japonya Başbakanı'nın eşi katıldı. Böyle terbiyesizliğe müsaade eder miyim? Kendisine 'terbiyesizlik yapma' dedim. O'na Meclis'te zaten katlanıyoruz" diye konuştu. Japon Büyükelçiliği yetkilileri ise "Bu bizim için çok özel bir gece. Türk-Japon dostluğu için de anlamlı bir buluşma. Yaşanan olaya bir anlam veremedik" dediler.

"KENDİNİ REZİL ETMİŞ"
Konuşmasının ardından olaya ilişkin bilgilendirilen Emine Erdoğan, Genç'in tutumu için "Kendini rezil etmiş" demekle yetindi.

ŞAHİN: CHP YÖNETİMİNİ GÖREVE DAVET EDİYORUM
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, CHP'li Kamer Genç'in saygısız tutumuna basın açıklaması ile yanıt verdi. Şahin, "Genç, seviyesizce ve dengesizce sözleriyle yine kimseyi şaşırtmayarak kendisine yakışanı yapmış" dedi. Genç'in ülkesinin Başbakanı'nın eşine saygısızlık ettiğini kaydeden Şahin, "Kadına yönelik şiddet ve nefret içerikli sözler sarfeden bu kişiyi yüce milletimize şikâyet ediyor, parti yönetimini de göreve davet ediyorum" diye konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Densiz adam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN