Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan'dan açık mesaj

Giriş Tarihi: 30.11.2013

'4 ay boyunca fitne üretecekler'

Başbakan Tayyip Erdoğan, partisinin il başkanları toplantısında konuştu. Erdoğan şu mesajları verdi:
FİTNE VE NİFAK UYARISI: Karşımızda hiçbir şey üretmeyen bir muhalefet var. Bizim projelerimiz, vizyonumuz, hedeflerimiz, hayallerimiz, enerjimiz , heyecanımız var. Onların projesi, heyecanı, vizyonu yok. Ama fitne üretmek, nifak üretmek, kışkırtmak için bunların hiçbirine de ihtiyacı yok. Dikkat edin bugüne kadar her seçimde hiçbir gayret göstermeden, hiçbir proje sunmadan, ortaya tek bir eser koymadan bu oyları aldılar. Fitneye, nifaka ve kışkırtmaya karşı son derece dikkatli olunmasını istiyorum.
REZİL OLDULAR: CHP'de bir genel başkan yardımcısı çıkıyor, güya elinde bir belge, 'Suriyeli sığınmacılar seçmen yapıldı' diye ortaya bir iddia atıyor. Gösterdiği nüfus cüzdanı 18 yıldır Türkiye'de yaşayan, 2008'de TC vatandaşlığına geçen Suriye kökenli bir vatandaşımıza ait. Bunların siyaset yapma tarzı işte bu. Birileri bunların eline bir iki kağıt parçası veriyor, gösteriyorlar rezil oluyorlar. Ama hiçbir şey olmamış gibi utanmadan, sıkılmadan, yüzleri hiç kızarmadan yollarına devam ediyorlar. Genel müdürleri neyse, genel müdür yardımcıları da o, milletvekilleri de o.
HAKARETTEN MEMNUN OLUYORLAR:
Bir takım terbiyesizlikler yapıyorlar. Polislere, kadınlara, milletvekillerine, bakanlara karşı ağza alınmayacak ifadeler kullanıyorlar. Çirkince davranışlar sergiliyorlar. Aile mahremiyeti, kişi mahremiyeti, özel hayat, edep, haya tanımadan saldırıyorlar. Bunlara karşılık verdiğiniz de tepki gösterdiğinizde, eleştirdiğinizde o kadar hayasızlar ki, inanın bundan memnun oluyorlar.
ENERJİ HARCAMAYACAĞIZ: Enerjimizi bunlar için harcamayacağız. Hiçbir iftira ve iddialarını karşılıksız bırakmayacağız. Ancak üsluptan, edep ve hayadan da asla taviz vermeyeceğiz. Onlara ihtiyaçları olan gıdayı, ihtiyaçları olan çamuru sunmayacağız. Hiçbir iddia ve ithamlarını cevapsız bırakmayacağız ama onlara oksijen vermeyeceğiz. Onların seviyesine düşmeden, düştükleri çukurda, çamurda onları öyle kendi hallerine bırakacağız. Önümüzdeki 4 ay boyunca plan, proje, vizyon değil sadece fitne üretecekler. İçeriden ya da dışarından ellerine ne geçerse fırlatacak, Türkiye düşmanlarıyla bile işbirliğiyle üzerimize saldıracaklar.
İŞİMİZ GANİMET DEĞİL: İşimiz ganimet toplamak değil, millet bizi bu makamlara ganimet için göndermedi. Bırakın ganimet, faniliğin peşinde başkaları koşsun biz dava taşını gediğine koymanın peşinde olacağız. Biz Ulubatlı Hasan'lar olacağız. Bırakın ganimeti ok, mızrak, gürz gülle, hepsini göğüsleyecek ama Türkiye'nin milletin sancağını en yüksek burca dikmenin mücadelesi içinde olacağız. Ganimet peşine düşen daha en baştan kaybetmiştir. Meselesi makam olan daha şimdiden kaybetmiştir. Nasıl olsa kazanacağız diyerek oturduğu yerden kalkmayan seçimi kazansa bile kaybetmiştir.
KORKMAYACAKSINIZ: Efendim bu sokağa giremiyoruz. İstersen girersin. Tehdit ediyorlar, saldırıyorlar, taşlıyorlar. Sinme korkma asla geri adım atma. Zafer mücadele ister, yürek, cesaret ister. Bu hassas süreçte teşkilatımızın kademeleri arasında hiçbir münakaşayı hoş görmeyiz. Zaman münakaşa zamanı değil, eğer meselesi olan varsa rica ediyorum meselesini 30 Mart akşamına kadar ertelesin.
DARILAN NEFSİNİ SORGULASIN: 'Beni aday yapmadılar' diye kenara çekilen, uzak duran, mesafa koyan partimizi değil lütfen kendi nefsini kalbini sorgulasın.
ÇOCUKLAR TİCARİ META OLMAYACAK: Özellikle çocuklar. Artık cumartesi, pazar günlerini çocuklarımıza ayıralım. Cumartesi ve Pazar günlerinde de yavrularımız yarış atına döndürülmesin. Onların da tatil hakkı var, dinlenme hakkı var. Onların da çimende şöyle bir yuvarlanma hakkı var. Toza, toprağa bulanma hakkı var. Bu haktan yavrularımızı mahrum etmeyelim. İnşallah eğitim sistemimizde yavrularımızı devletin eğitim kurumlarında yetiştirdiğimiz kadarıyla daha ileri imkanlarla yetiştirmenin gayreti içindeyiz, içinde olacağız. Ama yavrularımızın adete ekonomik kaynak olarak görülmesine da fırsat vermeyeceğiz. Ticari meta haline gelmesine fırsat vermeyeceğiz.

ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan açık mesaj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN