Üslubunuzla incitmeyin

Giriş Tarihi: 30.11.2013
Dershaneler tartışması nedeniyle bazı milletvekillerinin sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesaplarından sert polemiklere girmesi ve Gülen cemaatine yönelik eleştiriler getirmesi üzerine AK Parti yönetimi devreye girdi. Milletvekilleri, "Gülen cemaatine mensup milletvekili arkadaşlarımız da var. Twittter'da onları ve cemaati incitecek üslup kullanılmamalı" diye uyarıldı. Bütçe takvimine göre dershaneler ile ilgili düzenlemenin Aralık sonu Meclis'te görüşülmesi de gündemde. Önceki gün toplanan AK Parti Grup Yönetim Kurulu'nda, grup yöneticileri, "Dershaneler konusunda tüm arkadaşların Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dağılan bilgi notlarını çok iyi okuması ve değerlendirmesi gerekir.

"BAŞBAKAN'I ÜZÜYOR "
Çalışmaların uzun süre önce başladığı ve günü birlik bir karar olmadığını herkesin görmesi gerekir" dediler. Grup yöneticileri, günlerdir dershanelere yönelim çalışmaların gerekçeleri anlatılmasına rağmen yapılan işin anlaşılmamasının Başbakan Tayyip Erdoğan'ı üzdüğünü de belirtti.

DÜZENLEME ÖNE ÇEKİLEBİLİR
2014 bütçe görüşmelerine 10 Aralık'tan daha önce başlamayı tartışan AK Parti, görüşmeler önümüzdeki hafta başlarsa dershane düzenlemesinin de Aralık ayı sonunda Meclis'te görüşülüp yasalaştırılması planlanıyor. AK Parti, bütçe görüşmelerindeki konuşma sürelerini kısaltarak, 5 bakanlık bütçesinin görüşmesini tek turda gerçekleştirmeyi planlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üslubunuzla incitmeyin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN