Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melek öğretmen karanlıkta ışık saçıyor

Giriş Tarihi: 3.12.2013

Doğuştan görme engelli Melek Karakuyun azimle öğrencilerini aydınlatıyor. Ona 3 yıldır meslektaşları da büyük destek veriyor

Uşak Alper Günbayram Ortaokulu'nda görev yapan 28 yaşındaki doğuştan yüzde 80 görme engelli Melek Karakuyun, gözleri görmese de çevresine ışık saçıyor. Meslektaşları ve öğrencilerinin de desteğiyle 3 yıldır özveriyle görev yapan Melek öğretmen, "Ben çok güç şartlarda okudum. Görme engelli olduğum için öğretmenlerim eğitim hayatım boyunca sürekli yanımda oldu. Onların gayretleriyle de bu günlere geldim. Ben de bu nedenle öğretmenlik mesleğini seçtim. Çocukları çok seviyorum. Onlara yeni şeyler öğretmek beni heyecanlandırıyor. Görme engelli olmam elbet beni zorluyor. Ancak öğrencilerimin desteği beni motive ediyor. Her gün okula daha güçlü okula geliyorum ve öğrencilerimle çalışıyorum" dedi.

"DAHA AZİMLİ OLDUM"
Engelli olmasının hem eğitim hem de iş alanında kendisini daha azimli olmaya ittiğini de söyleyen Melek öğretmen şöyle konuştu: "Görme engelli olduğum için, bu engelimin getirdiği güçlükleri aşmak için çok çalıştım. Öğretmenlik mesleği bu yüzden bana çok uygundu. Öğrencilerime de azimli olmalarını ve her türlü güçlüğü aşabileceklerini öğretiyorum. Öğrencilerimle aramızda çok güçlü bir bağ var. İyi ki öğretmen olmuşum diyorum. Destek olan herkese çok teşekkür ediyorum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melek öğretmen karanlıkta ışık saçıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN