Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çelik: İnatlaşarak bu işi çözüme kavuşturamayız

Giriş Tarihi: 5.12.2013
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı dershaneler ile ilgili olarak 2004 yılındaki MGK kararlarının hiçbir surette eyleme dönüşmediğini söyledi. Cemaate "İnatlaşarak sorun çözemeyiz" mesajı veren Çelik, fişleme iddialarıyla ilgili "hiçbir kurumda ve kişiyle bu bilgiler paylaşılmamıştır" dedi. Çelik şunları söyledi:
MGK belgesindeki tavsiye kararıdır. Hükümet orada gerginliklere yol açmamak için bunu kendisine havale etmiştir. Daha sonra bunu hiçbir surette eyleme dönüştürmemiştir.
Hizmet grubunun okulları bazı ülkelerde sıkıntı yaşıyordu başta Rusya olmak üzere. Başbakan'ın bu meseleye bizatihi sahip çıktığının şahitlerindenim. Aynı ruh dünyasına mensup olduğumuz insanları mağdur etmeyi kendimiz için ayıp sayarız.
İnatlaşarak, birbirimizi hırpalayarak, hatta buralardan yola çıkarak daha ileri kavgaları körükleyerek sorun çözemeyiz. Niyetimiz üzüm yemekse bizim bağcı dövmek gibi bir tavrımız olmaması gerekiyor.
Son günlerde belli grupları 2012-13'te fişlediler iddiaları var. Kamuda gizlilik derecesi olan makamlara, mevkilere ve bazı kurumlara eleman alınırken, 'güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması' diye bir uygulama yapılır. Son günlerde bazı şahıslarla ilgili gazetelerde yer alan bilgilerin hiçbirisi, MİT müsteşarıyla, müsteşar yardımcısıyla da teker teker görüşmemin sonucundaki bilgileri sizlere aktarıyorum, hiçbir kurumla ve kişiyle paylaşılmamıştır. Ve MİT'in veri tabanında bir araya getirilen bu bilgiler birileri tarafından, içerdekiler tarafından, bu adı geçen gazeteye servis edilmiştir. Bırakın siyasi iradenin bilgisi ve talimatı paralelinde, bizatihi MİT müsteşarı ve müsteşar yardımcısının bile onaylamadığı, dolayısıyla uygulamaya girmemiş olan belgelerdir. Dini hassasiyeti olan Müslim veya gayrimüslim hiçbir grup, hiçbir camia, hiçbir cemaat MİT'in hedefi durumunda değildir. ANKARA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çelik: İnatlaşarak bu işi çözüme kavuşturamayız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN