Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul'da Topbaş ile devam

"Bizim anlayışımız cebini doldurmak değil milletin hazinesini doldurmak" diyen Başbakan Erdoğan, İstanbul Büyükşehir dahil 21 ilin başkan adayını daha açıkladı

Giriş Tarihi: 6.12.2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına halen bu görevi yürüten 'ı aday gösterdi. Böylece Topbaş İstanbul'da 3'üncü kez başkanlık için yarışacak. "Kardeşlerim belediyecilik diğerlerinin nazarında bir rant kapısı olabilir. Bizim nazarımızda sadece millete hizmet kapısıdır" diyen Erdoğan belediyecilikte AK Parti ile kimsenin yarışamayacağını söyledi. Haliç Kongre Merkezi'nde AK Parti'nin Seçim İşleri Başkanlığı Bölge Toplantısı'na katılıp başta İstanbul olmak üzere 21 şehrin belediye başkan adaylarını açıklayan Erdoğan, şu mesajları verdi:
Şu ana kadar 47 adayımızı açıkladık. Şimdi 21 adayımızı daha açıklıyoruz. Böylece 68 ilin adayları belli oldu. Geriye 13 ilimiz kalıyor. 30 Mart yerel seçimlerine iki büyük önemli avantajla giriyoruz. Birincisi büyük tecrübemiz, ikincisi bizi bizden fazla anlatacak plan ve projelerimizin avantajı. AK Parti'nin belediyecilik anlayışı ile hiç kimse yarışamaz.
Belediyecilik diğerlerinin nazarında makam vesilesi olabilir. Bizim nazarımızda sadece millete hizmetkarlıktır. Tıpkı hükümet etme anlayışımızda olduğu gibi belediyecilikte de bizim anlayışımız kendi cebini, eşinin dostunun akrabalarının cebini doldurmak değil milletin hazinesini doldurmak, yaşanabilir şehirler inşa etmektir.
Eğer biz yönetimi cepleri doldurmak olarak telakki etseydik soruyorum bugüne kadar devraldığımız okullar ve derslik sayısını bir kat artırabilir, sıralarının üstüne ücretsiz kitapları koyabilir miydik? Acaba biz devleti yerel yönetimleri bir rant kapısı olarak görmüş olsaydık eğitim öğretimde Fatih Projesi denilen akıllı tahta ve tablet bilgisayara geçebilir, kredi burs gibi parasal destek verebilir miydik? İşte bunlar hazineyi ne kadar güçlendirdiğimizin işaretidir.
Sağlıkta acaba hazine boş olsaydı ülkenin 81 vilayetine bu dev hastaneleri inşa edebilir miydik? Göreve geldiğimizde 6 bin 100 kilometre duble yolu olan bir Türkiye'ye 17 bin kilometre duble yol ilave ettik. Bunlar neyle oldu? Eğer cebİni dolduran bir iktidar olsaydı bunları yapabilir miydi?
Artık biz kokan bir CHP zihniyetinden pırıl pırıl bir Haliç'i meydana getirdik. Refah seviyesini daha yüksek seviyelere çıkaracağız. Çevreyi, hayvanları, akarsuları tabi dengeyi daha güçlü şekilde muhafaza edecek insanı tabiat ve şehir arasında seçim yaşamak zorunda değil şehir ve tabiatı içiçe yaşayan varlık olarak daha da yücelteceğiz. Bugünden öyle adımlar atmalıyız ki yarınlar aydınlansın. 30 Mart bir milat olmalıdır Türkiye için.
Bu ülkede 10'uncu Yıl Marşı okumakla raylı sistem tesis edilmiyor ki. Ne yaptın onu söyle. Türkiye'nin dört bir yanını demir ağlarla ören iktidar biziz. Onlar laf ürettiler bizler ise icraat. Kentsel dönüşüm ile birlikte medeniyetimizi yeniden inşa edeceğiz.
Akşam Katar'dan gelirken arkadaşlarımla sohbet esnasında bende bir ilham kaynağı oluşuverdi. Müzik nereden gelirse gelsin burada inanın İstanbullu olur. Irklar, inançlar, diller İstanbul'da tek bir kimliğe bürünür ve İstanbullu olur. Bilim sanat estetik mimari İstanbul'da İstanbullu olur. İstanbul'un huzuru Türkiye'nin de huzuru refahı büyümesidir.
Biz İstanbul'u anladığımız için,Türkiye'yi, Türkiye'yi anladığımız için İstanbul'u anladık. Başlattığımız, başlayacağımız nice proje var. Kazandırdıklarımızdan çok daha fazla kazandıracaklarımız var. İstanbul'u geleceği hazırlayacak, İstanbul'u şehirlerin annesi olarak muhafaza etmeyi sürdüreceğiz. Erdoğan, 21 ilin belediye başkan adayının yanı sıra Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinin belediye başkan adayını da tanıttı. Erdoğan'ın dün açıkladığı adaylar arasındaki tek kadın olan Özlem Yemişçi, Çorlu'da belediye başkanlığı için yarışacak.

İşte AK Parti'nin 21 başkan adayı
Kadir Topbaş
Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Recep Altepe
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Karaosmanoğlu
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Edip Uğur
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zeki Toçoğlu
Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Vecdi Kahraman
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Yel
Bayburt Belediye Başkan adayı Mete Memiş
Sinop Belediye Başkan adayı Hamza İnce
Yalova Belediye Başkan adayı Yakup Koçal
Kırıkkale Belediye Başkan adayı Mehmet Saygılı
Nevşehir Belediye Başkan adayı Hasan Ünver
Siirt Belediye Başkan adayı Ali İlbaş
Niğde Belediye Başkan adayı Faruk Akdoğan
Kırklareli Belediye Başkan adayı Selahattin Minsolmaz
Edirne Belediye Başkan adayı Ahmet Günşen
Muş Belediye Başkan adayı Feyat Asya
Yozgat Belediye Başkan adayı Kazım Arslan
Çanakkale Belediye Başkan adayı Mehmet Daniş
Çorum Belediye Başkan adayı Muzaffer Külcü
Elazığ Belediye Başkan adayı Mücahit Yanılmaz
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul'da Topbaş ile devam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN